Jedna zpráva hovoří o zranění Juliena Ingrasii, spolujezdce Sebastiena Ogiera, druhá o účasti Lukase Podolskeho v kokpitu Pola WRC na Sardini…

Nepříjemná zpráva

Tým VW Motorsport musel před plánovaným testem v Německu řešit komplikaci v sestavě týmové jedničky. Omluvenku z testů na srpnovou Deutschland rallye poslal Julien Ingrassia. Za absencí stojí nepříjemné zranění klíční kosti, které Julien utrpěl při jizdě na horském kole při kondičních testech na Korsice.

Jost Capito, šéf týmu "Pochopitelně to pro nás byl šok. Všichni přejeme Julienovi brzké uzdravení. Věřím, že na nadcházející Finské rally již nebude chybět."

Sebastien Ogier "Nepříjemná zpráva, teď je však mnohem důležitější, aby se Julien co nejdřív uzdravil. Mluvili jsme spolu po telefonu a podle tónu v jeho hlase si myslím, že pro Finskou rally již bude fit."

Julien Ingrassia

Fotbalový internacionál Podolski na místě spolujezdce?!

Člen německé reprezantace a hráč FC Arsenal, Lukas Podolski, skutečně vyměnil dres svého zaměstnavatele z Londýna za kombinézu s logem VW.

Šestikilometrový šotolinový úsek na Sardinii zvládl s velkým přehledem. Přesto za zraněného Juliena Igrassiu na testech nenastoupí. Svezení s Jari-Mattim Latvalou mělo čistě marketingový původ. Že je Lukas nejen fotbalistou světové extratřídy, ale má také smysl pro humor, prokázal v komentáři po své jízdě:

Lukas Podolski, fotbalista "Miluji rychlost. Nebál jsem se. Naopak jsem si užil jízdu na horské dráze s Jari-Mattim a Polem R WRC. Připadal jsem jak v pračce – doleva, doprava, nahoru a dolu. Byl jsem již na F1, je však neuvěřitelné, co s autem dokáží chlapíci v rally. Smekám před kondicí, se kterou usedají za volant. Já byl během těch pár jízd kompletně mokrý. Rally je vrcholový sport a mám k němu velkou úctu."

Jari-Matti Latvala "Lukas je nejen dobrým fotbalistou, ukázal se taky jako skvělý týpek. Ačkoli jsem ho nešetřil a jel naplno, vůbec se nebál. Přesný opak Alana Shearera, kterého jsme svezl před lety."

Záznam z jízdy Lukase Podolskeho můžete shlédnout v sobotu 29. 6. v 13:20 na TV stanici RTL.

Kdo tedy zaskočí u Ogiera?

Na test v okolí Trieru se vydá narychlo povolaný Nicolas Klinger. 27 letý Alsasan působí letos převážne v rámci francouzského mistrovství v rally.

Sdílet

O autorovi

Komentáře