Dvojnásobný mistr světa v rally Massimo Biasion patří mezi nejpopulárnější soutěžácké legendy. Největší slávy dosáhl v týmu Martini Lancia.

„Mikiho“ aktivní kariéra odstartovala v roce 1979 a trvala 15 let. Její nejúspěšnější část se začala psát v roce 1986, kdy zaujal místo v továrním týmu Lancia. Ve stínu tragické nehody Henri Toivonena a zrušení skupiny Gr. B přišla Mikiho chvíle.

Se zbrusu novou Lancií Delta HF homologovanou pro skupinu Gr. A vyrazil vstříc rallyovému Olympu. Poprvé získal titul mistra světa v sezoně 1988 a stejný úspěch zopakoval i v následujícím roce.

Po celou kariéru spoléhal na služby nerozlučného spolujezdce Tiziana Siviera.  Pouze na Portugalské rally 1988 „zaskočil“ za Tiziana ze zdravotních důvodů další legenda Carlo Cassina.

VIDEO Massimo Miki Biasion v medailonku WRC

Aktuální medailonek ze střižny FIA WRC nabízí v téměř tříminutové stopáži krátkou retrospektivu a připomínku vrcholu Biasonovy kariéry.

Zdroj: FIA WRC (YouTube), foto: RALLYLIFE – Ivo Novák, Martin Holmes

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře