Italské město Verona, proslavené tragickým příběhem Romea a Julie, bude hostit ve dnech 5.-7. května 2017 výstavu historických automobilů, dílů i doplňků od nejvýznamnějších evropských distributorů pod názvem „Verona Legend Cars 2017“. Na ploše tamějšího výstaviště bude k vidění více než 1000 exponátů z historie vonící benzínem.

La sfida dei campioni“

Minulý rok souběžně s výstavou probíhala akce „Amiki Miei 2016“ (video) – setkání Miki Biasiona s fanoušky. Na vyhrazené ploše se Biasion postupně představil za volanty Lancie 037 Rally, „béčkové“ Delty S4 i Integrale EVO I a II.

Letos posunuli pořadatelé laťku o pár levelů výše a připravili „Výzvu mistrů – La sfida dei campioni“.

Nebude chybě již dříve zmiňovaný Massimo „Miki“ Biasion, Markku Alén, „KKK“ – tedy Juha Kankkunen, Francois Delecour, Piero Liatti, Alex Fiorio, Luigi „Lucky“ Battistolli či zástupce současné gardy pilotů rally – Fabio Andolfi.

Francois Delecour

A na co se můžou davy italských fanoušků těšit? Soutěžní hvězdy se utkají o prvenství na paralelní trati o délce 1 km.

Bodnutí štírem

Hlavním sponzorem výstavy (a tedy i Výzvy mistrů) je světoznámý úpravce italských vozů Fiat a Lancia – ABARTH. Výběr zbraní je tedy více než jasný.

ABARTH logo

Osmdesátky“ a začátek let devadesátých budou zastupovat Lancia 037 Rally a ikonická Lancia Delta Integrale.

Zařazení Delty je zároveň připomenutím jejího premiérového vítězství na Rallye Monte-Carlo v roce 1987 s Biasionem za volantem. Od prvního triumfu uplynulo letos neuvěřitelných 30 let.

Současnost bude prezentována v podobě Fiatu Abarth 695 a Abarthu 124 R-GT.

Lancia Delta HF Integrale Evo II

V průběhu soboty a nedělního dopoledne bude probíhat jednotlivé rozjížďky v jednotlivých vozech, aby se pak po vydatném italském nedělním obědě rozhodlo v grande finale o veronském šampiónovi pro letošní rok.

Nechejme se překvapit, kdo z hvězdné ekipy stane na stupni nejvyšším. Zbraně budou mít ostře nabité a nikdo z nich nedá svou kůži lacino. Jedno je však jisté už nyní – italské jaro se ponese ve znamení vůně spáleného benzínu a hořících pryží Pirelli P7 Corsa!

Sdílet

O autorovi

Fotograf, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Rally pro mě není pouze o honbě posádek za vteřinami a ostrých fotografiích, ale také o poznávání nových míst, lidí a sbírání zážitků.

Komentáře