Toyota Motor Corporation již před časem avizovala návrat na rallyové tratě. Nyní zřejmě našla také svého prvního továrního pilota.

Slovo "továrního" je více než na místě. Zmiňovaným jezdcem není nikdo jiný, než prezident TMC padesátišestiletý Akio Toyoda. Nejvyšší manager Toyota Motor Corporation si odbyl premiéru za volantem modelu Toyota 86 při Shinshiro Rally, kde mají tyto vozy vypsaný vlastní pohár – TRD Challenge. V rámci posledním podniku japonského mistrovství absolvovali účastníci poháru 5 RZ. Toyoda však nezávodil s 86 poprvé. S okruhovou verzí, kterou připravuje Toyodova společnost Gazoo Racing, se svezl již před časem na Nurburgringu.

"Báječná zkušenost. Dokonale jsem si to užil. Je pravda, že jsem byl v poslední části dost nervózní. Už se ale nemůžu dočkat, až se svezu na šotolině." Akio Toyoda

Asfaltová Shinshiro Rally se jela necelých 50 km od Toyota City v prefektuře Aichi, nedaleko města Nagoya. Absolutním vítězem závodu se stal po vyrovnaném souboji Norihiko Katsuka se Subaru, když duel v závěru rozhodlo stávkující turbo mitsubishi Fumia Nutahary.

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře