Mini John Cooper Works, jeden z mála rally speciálů který slovenský diváci ještě neměli možnost na domácích tratích na vlastní oči sledovat. Na Rally Prešov 2014 představí tento vůz L Racing Team. Za jeho volant se posadí jeden z nejlepších slovenských rallye jezdců, Jozef Béreš mladší.

Výměna rally techniky se v týmu z Krásnohorského Podhradí neudála ze dne na den, přesto se ji podařilo dobře utajit. Více nám o tom řekl manažer L Racing Teamu:

„Dost dlouho jsme v našem týmu přemýšleli o změně Subaru Impreza R4 se kterým jezdil Dodi za něco jiného. Ve hře bylo více variant. Uvažovali jsme o specifikaci S2000, ale také o R5. Nakonec se naskytla možnost zakoupit Mini John Cooper Works RRC. Je to auto se kterým jezdil Dani Sordo mistrovství světa, samozřejmě v jeho případě se jednalo o specifikaci WRC. Dlouho jsme nepřemýšleli a šli do toho. Věřím, že s tímto autem bude mít Dodi možnost na trati bojovat podstatně lépe než tomu bylo se Subaru. Jsem rád, že se i našemu týmu podařilo přivézt na Slovensko soutěžní techniku, která tu ještě nebyla a věřím, že diváky tato novinka potěší . Na Rally Prešov jde náš tým opět ve velmi silné sestavě, čemu se těším a doufám, že se všem posádkám L Racing Teamu bude na trati dařit a uvidíme se s nimi úspěšně v cíli soutěže.“ Ján Lipták

Nová technika je vždy pro jezdce velkou výzvou. Jozef Béreš mladší však už jezdil v rámci své rally kariéry s množstvím vozidel různých značek. Zajímalo nás proto jako je připraven na Mini.

“ Musím říct, že je to pro mě opět nová výzva. Osobně jsem za volantem tohoto auta neseděl, byl jsem sice při jeho koupi, ale odvezl jsem se pouze jako spolujezdec. Mini má přijít k nám ve středu podvečer, ve čtvrtek dopoledne s ním chci udělat kratičký test a pak už musím běžet do Prešova na obhlídku tratí. První ostré kilometry s touto novou technikou přitom zažiji až v rámci soutěže. I proto letošní Rally Prešov beru spíše jako test nového auta a pokud by se nám náhodou podařilo vyjet nějaké dobré umístění bude to více méně pouze jako bonus. Rád bych poděkoval L Racing Teamu a Jankovi Liptákovi za důvěru a novou soutěžní techniku,“ popsal první setkání s Mini John Cooper Works , ale i plány před Rally Prešov Jozef Béreš mladší.

Sdílet

O autorovi

Komentáře