Letošní ročník se odehraje o týden později, než bylo zvykem, tedy v termínu 19.-22. října 2017. A navíc – sanmarinský cirkus prostřednictvím druhé tiskové zprávy vytáhl první eso z rukávu. A je to hned eso trumfové.

Legenda Colin McRae

Deset let po tragické smrti skotského rallyového bojovníka se při příležitosti „Legend“ sejde v malém státě uprostřed Itálie opravdu hvězdná ekipa – 15 mistrů světa na jednom místě, to se hned tak nevidí. Přijedou zavzpomínat a uctít památku pilota, který je dodnes pro mnoho závodníků i fanoušků opravdovou modlou. Jen pro připomenutí – Colin McRae zemřel ve věku 39 let při havárii vrtulníku, který sám pilotoval. Za svoji kariéru absolvoval 146 startů v rámci MS, ve 25 soutěžích dokázal zvítězit. V sezóně 1995 se Subaru Impreza 555 stal mistrem světa.

Rally dream team

Walter Rohrl, Ari Vatanen, Hannu Mikkola, Stig Blomqvist, Timo Salonen, Juha Kankkunen, Miki Biasion, Markku Alén, Sandro Munari, Didier Auriol, Tommi Makinen, Marcus Gronholm, Petter Solberg, Sebastien Loeb a Sebastien Ogier. Tak tenhle seznam se musí číst ze zatajeným dechem.

A aby toho nebylo málo, pozvání přijali i bývalí Colinovi spolujezdci Derek Ringer a Nicky Grist. V „Marínu“ se objeví také mitfárové Hans Thorzelius a Robert Reid, kteří budou vzpomínat na dalšího legendárního jezdce – Richarda Burnse.

Chtěli jsem vzpomenout na Colina a vzdát mu tímto ročníkem velký hold“, říká master & commander Rallylegend – Vito Piarulli.

Luis Moya

Tato myšlenka vznikla nejen v jeho hlavě, ale nemalou měrou se na ní podílel nový ambassador Legend – Luis Moya. Jeho konexe ve světě rally jsou značné a zasloužil se o to, že dnes můžeme hltat tento exkluzivní seznam jmen, které psaly (nebo ještě stále píší), historii rallye.

Mistři za volanty

V sobotu 21. října se všech patnáct světových šampionů sejde na velké tiskové konferenci. Neděle 22. října bude patřit hlavně rychlostní zkoušce „Legend“ (pro znalé i neznalé – to je ta ve „fabrice“ kousek od Rally Village). Tam každé z těchto es usedne za volant vozu, v nichž vybojovali své mistrovské tituly.

Colins Parade“

Pomyslnou třešničkou na dortu bude nedělní vzpomínková akce, která se odehraje kde jinde než na erzetě „Legend“. Budou při ní představeny všechny automobily, se kterými kdy „božský“ Colin brázdil tratě rychlostních zkoušek. Jeden exemplář bude pilotovat Colinův bratr Alister

Tak to vypadá, že San Marino musí v říjnu zaručeně prasknout ve švech. Ač se Rallylegend od doby svého vzniku změnily (v dobrém i špatném slova smyslu), nemůžeme jim nadále upřít, že jako sonda do historie automobilových soutěží nemají soupeře. Já osobně jsem si pro letošek říkal, že po tragickém ročníku dvašestnáct si dám pauzu, ale rally-ďábel pokušitel v mé hlavě mi vidlemi dává jasné znamení, že nebudu moci chybět. Letos to bude pro mě už pojedenácté…

Sdílet

O autorovi

Fotograf, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Rally pro mě není pouze o honbě posádek za vteřinami a ostrých fotografiích, ale také o poznávání nových míst, lidí a sbírání zážitků.

Komentáře