Další letošní číslo magazínu Rally míří na novinové stánky a čerpací stanice…

Oficiální mapy Rally Šumava Klatovy, Rally Lužické hory a Rallysprint Kopná

Bonver Valašská rally – Kopeckého série pokračuje
První start posádky Jan Kopecký – Pavel Dresler na českých tratích skončil očekávaným vítězstvím. Tovární dvojice si tak připsala třetí letošní prvenství, pro Kopeckého se navíc jednalo o pátý triumf v řadě v domácím mistrovství ze soutěží, kterých se zúčastnil.

Václav Dunovský – Přestup mezi elitu
Po osmi letech závodění v nižších třídách a loňském vítězství v rámci Mezinárodního mistrovství republiky v prestižní klasifikaci dvoukolek i vozů skupiny A přišel pro poděbradského rodáka Václava Dunovského logický přestup mezi českou soutěžáckou elitu. Společně se svým zlínským spolujezdcem Petrem Machů si vloni na závěr sezony vyzkoušel ex-Krestovu mistrovskou fabii, s kterou bude závodit i v letošním roce.

RALLY Magazin 03 - Václav Dunovský

Martin Semerád – Letos v Česku, a naplno
Od jeho prvního startu v rally, kterým byl sprint v Lužických horách 2007, uplyne v půli května přesně pět let. Z "enkového" VW Polo, s nímž závodil v poháru mládeže, se postupně dokázal vypracovat až do elitní společnosti mistrovství světa a nebýt sporné diskvalifikace ve Walesu, mohl se stát historicky druhým českým medailistou v PWRC.

Petr Kačírek – Rozpis a zase rozpis, o tom jsou soutěže
Tři sezony brázdí české tratě speciály Subaru Impreza nejrůznějších specifikací v rukou Petra Kačírka. Pražský jezdec však nadále zůstává aktivní i na okruzích. O to je téma porovnání soutěží a okruhů z jeho úst zajímavější…

Rally Vrchovina – Triumfální nástup Kostky
Dva týdny po Valašské rally se konečně rozhořely souboje i v seriálu jednodenních soutěží. Sprintový šampionát premiérově otevírala velikonoční Rally Vrchovina, která se po přesunu do jihočeských Slavonic definitivně oprostila od dřívějšího spojení s Okříšky a s Vysočinou. Do prostředí České Kanady si našlo cestu celkem 95 posádek, které se postaraly o mimořádně vydařené zahájení sezony.

IRC: Rally Islas Canarias, Rally Circuit of Ireland

Andreas Mikkelsen – Nyní bojuji o všechno
Norský jezdec Andreas Mikkelsen oslaví 22. června letošního roku 23. narozeniny jako úřadující šampion IRC, čímž pravděpodobně dosáhl většího úspěchu ve své krátké kariéře než řada jezdců za celý život.

Austin Hayley 3000 – Nezkrotné zvíře
Říká se, že historie se často opakuje. Návrat atraktivních sportovních GT vozů do rally má kořeny v šedesátých letech. Tehdy v rally kralovaly úchvatné Austiny Healey 3000 továrního týmu BMC, které řídili první "létající Finové" Rauno Aaltonen a Timo Mäkinen.

Rally Portugal – Nečekané rozuzlení
Portugalsko letos nabídlo vše. Náročné podmínky, nečekané zvraty a nakonec senzační vítěze – norsko-švédskou posádku Mads Östberg – Jonas Andersson. Stalo se tak po překvapivém vyloučení nejrychlejšího jezdce na trati Mikka Hirvonena s citroënem a haváriích dalších favoritů. Za této situace stupně vítězů kompletně opanovaly fordy.

Martin Prokop o Portugalsku

Prokop  Rally 3_12

Michele Moutonová se vrátila do Portugalska
Michele Moutonová právě před třiceti lety, v sezoně 1982, dovedla tovární Audi Quattro k prvenství v Portugalské rally. Jednalo se o její druhé světové vítězství v kariéře, navíc teprve při druhém startu na tomto závodě. Nyní se Moutonová objevila při portugalské soutěži v roli manažera WRC při Mezinárodní automobilové federaci FIA. K tomu byla týden před startem čestným hostem na rallysprintu Fafe na severu země. V místech, kde se tehdy Portugalská rally pravidelně jezdívala.

Sdílet

O autorovi

Komentáře