Časopis Rally uzavírá desátým letošním číslem další sezonu…

MČR 2015

Dominance Jana Kopeckého
Z pěti startů získala tovární dvojice Jan Kopecký – Pavel Dresler pět vítězství a již koncem léta ve Zlíně mohl Kopecký oslavit svůj třetí domácí titul.

RALLY 2015/10 - Jan Kopecký

ROZHOVOR: Václav Dunovský

Tři tituly a hromada trsátek
Václav Dunovský letos prožil veleúspěšnou sezónu. Se spolujezdcem Petrem Glösslem vyhráli v českém šampionátu nejen třídu 6, ale stali se i absolutními mistry klasifikace "dvoukolek".

Rallyshow preview 2015

Agrotec Sportlife Rally Show
The Most Rallysprint Exhibition
Setkání mistrů 2015
Mikuláš Rally Slušovice
Krátké ohlédnutí za volnými podniky v závěru sezony.

ROZHOVOR: Ondřej Bisaha

Premiérový vítěz Rallysprint Série
Ondřej Bisaha je premiérovým vítězem RSS 2015. V sezoně startoval s vozem s vozem Citroën DS3 R3T.

ROZHOVOR: Monika Maříková

Swift už prochází repasí!
Monika Maříková za svoji šestiletou spolujezdeckou kariéru zaznamenala největší úspěchy především ve sprinterském šampionátu a třídě A5 jako navigátorka Michala Fialy.

ROZHOVOR: Josef Peták

Prozatím nechci český rallysport opustit
XTG Opel ADAM Cup výrazně oživil domácí scénu jednodenních závodů. Přinesl sedm dramatických klání a na konci sezony premiérové vítěze – posádku Hájek Rally Teamu Josefa Petáka s Alenou Benešovou.

RALLY 2015/10 - Markku Alén

EXKLUZIVNĚ: Markku Alén

Italský Seveřan
Když jsem někdy na začátku osmdesátých let začal sledovat rally, své zraky jsem nejvíc upínal ke dvěma severským mistrům světa. Jedním z nich byl Björn Waldegaard a tím druhým Markku Alén. Oba pro mě byli naprosto nedosažitelní, a tak moc daleko… Uplynula řada let… Bohužel s Björnem se již nesetkám… Jaké však bylo moje překvapení, když k nám letos na Setkání mistrů přivezl Ctirad Hájek mého druhého hrdinu Markku Aléna!

East African Safari Classic Rally 2015

Blomqvist vyhrál Safari po 44 letech!
Nejtěžší soutěž světa pro historické vozy vyhrál 69letý Švéd Stig Blomqvist s vozem Porsche 911 S. Mistr světa z roku 1984 dominoval na africké soutěži naposled před 31 lety, kdy vyhrál Rally Pobřeží Slonoviny. Na premiérový triumf ze slavné Safari rally čekal dlouhých 44 let. Legendární soutěže se poprvé zúčastnila i kompletně česká posádka. Ondřej Coufal a Roman Maděra dokázali se svým vlastnoručně připraveným Datsunem 240 Z úspěšně absolvovat celých 3353 km náročné tratě a obsadili skvělou 27. příčku.

RALLY 2015/10 - Ondřej Coufal a Datsun 240 Z na Safari rally 2015

ROZHOVOR: Ondřej Coufal

Půjdeme do toho znovu!

Po návratu domů se Ondřej Coufal podělil o čerstvé dojmy z East African Safari Classic Rally 2015.

Lancia Delta S4

30 let legendárního "béčka"
Jedním z nejvýznamnějších vozů slavné éry skupiny B byla Lancia Delta S4.

RALLY 2015/10 - Lancia Delta S4 Gr. B

ERC – Rallye Int. du Valais

ROZHOVOR: "Kajto" mistrem Evropy

Od začátku sezóny byl Kajetan Kajetanowicz pasován do role jednoho z favoritů letošního mistrovství Evropy. Až na zaváhání v Lotyšsku, kde ulomil kolo a odstoupil, tuto roli naplnil. To nejlépe dokládá bilance jeho výsledků: tři výhry, tři druhá místa a třetí místo na naší Barum rally.

Monster Monza Rally 2015

Rossi ovládl Monzu na trati i v paddocku
Po celé Evropě se na rozloučení s uplynulou sezonou pořádají specialní rally. Nejvýznamnější akcí tohoto typu je bez diskuzí Monster Monza rally, která svým významem překročila hranice Itálie.

WRC: Wales Rally GB

Oslava bez šampaňského
Sébastien Ogier s Julienem Ingrassiou sice ve Walesu dosáhli na osmé letošní vítězství v sezoně, čímž korunovali třetí světový titul, na oslavy však neměli po smutném pařížském pátku ani pomyšlení.

RALLY 2015/10 - Jost Capito a Sébastien Ogier

ROZHOVOR: Jost Capito

Principál mistrů světa
Tým Volkswagen Motorsport vstoupil do kolotoče MS v rally v roce 2013 s vozem VW Polo. Od té doby šampionát nepoznal jiného vítěze v hodnocení jezdců i značek. Za těmito úspěchy stojí manažer, který týmu vládne pevnou rukou. A někdy to asi musí být hodně těžká práce, když musí udržet na uzdě ambice a ego všech tří špičkových jezdců. Tímto mužem je Jost Capito.

PREVIEW: Dakar 2016

Startovní pole ročníku 2016 bude ještě nabitější a vyrovnanější, než jsme si dokázali představit…

RALLY 2015/10 - Sebastien Loeb míří na Dakar

EXKLUZIVNĚ: Stéphane Peterhansel

Zpět do Afriky zřejmě až v příštím životě
Na Rally Dakar v současné konkurenci nenajdete větší legendu. Francouz Stéphane Peterhansel se už ve čtrnácti stal juniorským mistrem Francie na skateboardu, pak úspěšně závodil v enduru, ale nejvíce se proslavil jedenácti prvenstvími na nejtěžším závodě světa.

FIA World RX 2015

Druhý RX titul pro Pettera Solberga
Norský jezdec Petter Solberg se podruhé za sebou stal mistrem světa v rallykrosu. V závěrečném závodě sezony v Argentině se radoval z jistoty titulu už po rozjížďkách. Poté, co rallykrosový šampionát získal statut mistrovství světa, nezná jiného vítěze. Bude Solberg obhajovat titul i v příští sezoně?

Sdílet

O autorovi

Komentáře