„Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy…“ Půjčil jsem si úryvek z textu božského Karla jako znělku pro moji upoutávku. Než se nadějeme, bude tu jaro…léto.. no a je třeba začít pomalu plánovat, kam vyrazit za vrčícími autíčky. Máte rádi „historiky“? Tak to jste tady správně!

S revivalovými akcemi, na kterých jsou k vidění závodní auta, která brázdila tratě rychlostních zkoušek před několika desítkami let, se v posledních letech roztrhl pytel. Já bych proto rád vyzdvihl ty nejzajímavější a taky ty pro našince nejlépe dostupné.

08.-09. července 2016 / Gr.B Rallylegenden / Saalfelden am Steinernen Meer / Rakousko

Rakouské Alpy tvoří majestátní kulisu této poměrně mladé rally-akce. Vždyť letos se jedná o teprve čtvrtý ročník. I za tak krátkou existenci si ale našla spoustu příznivců z řad fanoušků i jezdců. Pokud si potrpíte na historiky, ale nepohrdnete i technikou podstatně mladší, je tohle událost právě pro vás. Vše v přátelském balení. Letošní pokračování okoření světová premiéra prototypů vozů skupiny „S“. Ta měla nahradit milovanou i nenáviděnou skupinu „B“. K tomu však nikdy nedošlo.

Nicméně – prototypy existují – Audi Tradition zapůjčí pečlivě zrestaurované „Audi Sport Quattro RS002 Prototyp“, z Opel Classic Rüsselsheim přiburácí „Opel Kadett 4×4 Prototyp“ a ze soukromé sbírky dorazí exotická„Toyota MR2 222D Prototyp“.

RZ Brandlhof

Přidanou hodnotou je také divácky atraktivní a přehledná rychlostní zkouška na polygonu Centra bezpečné jízdy Brandlhof a závěrečná městská „erzeta“ Hexenkessel. Pokud vás toto menu zaujalo, přidejte si do oblíbených tento odkaz – Gr.B Rallylegenden – oficiální web

21.-23. července 2016 / Eifel Rallye Festival / Daun / Německo

Akce připravená s německou precizností. Dokonale zrestaurované „soutěžáky“ v originálních livrejích. To je Eifel Rallye Festival. Letos již pošesté. Událost zasazená do vulkanického pohoří Eifel jižně od legendárního Nürburgringu. Velkou devizou pořadatelské ekipy je každoroční přítomnost samotného „Monte-Meistera“ Waltera Röhrla. A jaký by to byl patron, kdyby jen seděl ve VIP stanu, degustoval chlebíčky a rozdával úsměvy. Během dvou dní si také řádně zakroutí závodním volantem. Hvězd tu však bývá k vidění celá řada – za uplynulé ročníky jmenujme – světoběžníci Waldegård, Munari, Salonen, Blomqvist, Mikkola – „Evropané“ Loubet, Demuth, Wittmann, Droogmans, Duez…

Ročník 2016 má stěžejní téma jasně dané – „30 let skupiny B“. Cíl si organizátoři stanovili nemalý – naživo předvést exempláře všech vozů, jež mají ve svých homologačních listech ono magické písmeno.

Group B - skupina B

V Daunu bude jednoduše začínat abeceda až od „béčka“. Přidaná hodnota? Je. Páteční „Bosch Super Stage“ – komplet na šotolině s nefalšovaným skokem a brodem, ve kterém je ale opravdu hodně vody. V Německu se prostě podává hlavní menu i se zákuskem. Ukládejte – Eifel Rallye Festival – oficiální web

Sdílet

O autorovi

Fotograf, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Rally pro mě není pouze o honbě posádek za vteřinami a ostrých fotografiích, ale také o poznávání nových míst, lidí a sbírání zážitků.

Komentáře