Vše je na prodej. Kniha, kterou nečtete, dětský kočárek, který nepoužíváte nebo auto, kterým nejezdíte. A jak se nejlépe nějaké přebytečnosti zbavit? Podáte si inzerát.

Zboží, o kterém chci mluvit, je přece jen na prodej přes běžnou inzertní službu až moc delikátní. A proto existuje několik stejně delikátních webů, kde jsou tyto klenoty nabízeny. Je to jakási „levná“ náhražka motoristického nebe, kde si každý kluk či chlap, kterému benzín nesmrdí, dokáže splnit svůj dětský sen.

Pikantní nabídka Group B

Chcete do panelákové garáže Lancii Deltu S4 skupiny B, která byla připravena pro Miki Biasiona a jeho spolujezdce Tiziana Siviera jako náhradní vůz v Argentině v „šestaosmdesátém“? Tak to máte štěstí, jedna je zrovna na prodej. Nikdy nerestaurována, vše původní, pro zlaté české ručičky žádný problém. Věřte, že až ji poprvé nastartujete a volnoběžné otáčky se ustálí na 3000/min, bude „Váš soused z Boleslavi bude táákhle malý“.

Jste spíše fanoušky Fordu? A chcete „béčko“? Moment, jedno by tu bylo. RS200. Group B. Neplní sice EURO 6, minimální úložný prostor, ježděno jen víkendově, poté lehce bourané někde v Ardenách. Jeho původním majitelem byl belgický R-A-S Belga Sport, krotitelem Robert Droogmans. Skvělý rodokmen. No neberto ho!

Group A jako zákusek

Jsou pro vás oba předchozí „závoďáky“ příliš archaické? Aha. No, tak to tu máme ještě jednoho Forda – je z roku 1993, Escort Cosworth, skupina A, Martini Racing – hýčkán Malcolmem Wilsonem. Ten ho vzal v roce 1994 na krátký víkendový „výlet“ do Itálie na tratě Rally San Remo. Restaurován léta páně 1997, stačí tedy jen natankovat a vyrazit.

Pokud jsem vám nasadil brouka do hlavy a disponujete volným kapitálem, je na čase začít přemýšlet. Sedněte si večer v klidu do křesla, nalijte si Martini, zapalte si jednu Belgu a spřádejte plány. Jen pozor – částka, kterou obětujete ze svého porcelánového prasátka, bude mít určitě šest nul.

Další nabídky – jen pro vážné zájemce – www.classicdriver.com

Sdílet

O autorovi

Fotograf, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Rally pro mě není pouze o honbě posádek za vteřinami a ostrých fotografiích, ale také o poznávání nových míst, lidí a sbírání zážitků.

Komentáře