Isuzu nasadí na Dakaru 2013 speciál postavený na bázi modelu D-Max 4×4 pick-up.

Vůz je osazen třílitrovým (2,994 cc) dieselovým turbomotorem o maximálním výkonu 242 koní a kroutícím momentu 589 Nm. Jeho maximální rychlost je 190 km/h, na šotolině zrychluje z 0 na 100 km/h za sedm vteřin.

Pohon čtyř kol doplňuje pětistupňová sekvenční převodovka značky Hollinger a spojka Xtreme. Po jihoamerický závod byla karoserie vozu vyztužena, samozřejmostí je mohutná ochranná konstrukce. Spodní části D-Maxu bude ochraňovat 8 mm silná lyžina. Hmotnost speciálu je cca 2300 kg, palivová nádrž má objem 320 litrů.

Isuzu D-Max Dakar bude využívat pneumatik Toyo Open Country M/T-R.

Isuzu Dakar 2013

“Isuzu D-Max je ideální vůz pro Dakar. V podstatě s naším týmem míříme do míst, kam tento vůz patří,“ říká Harry Suzuki, spolujezdec a ředitel Isuzu Motorsport.

Vůz bude startovat na bázi Isuzu Motorsport International Off-Road Race Teamu, s australským pilotem Brucem Garlandem a navigátorem Harrym Suzukim.

Australský tým chce na Dakaru navázat na ročník 2009, kdy značka Isuzu s předchozí generací D-Maxu získala v cíli vítězství v kategorii vozů s dieselovým pohonem. Isuzu D-Max Dakar pojede v kategorii T2 (Cross Country Series Production).

Video z představení vozu

 

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře