Posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler bude hlavním tahákem 12. ročníku Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí. Na besedě tak přivítáme úřadující mistry světa šampionátu WRC 2!

Oblíbené předsezónní setkání příznivců a fanoušků rally s vybranými jezdci a spolujezdci se uskuteční v sobotu 9. března od 17 hodin na tradičním místě, tedy v želechovické Sokolovně.

Jan Kopecký a Pavel Dresler hlavními taháky

„Jsme nesmírně potěšeni, že budeme moci na naší besedě uvítat členy továrního týmu ŠKODA Motorsport Honzu Kopeckého a Pavla Dreslera. A to právě v roce, kdy kromě domácího prvenství získali pro naši vlast i historický úspěch v podobě titulu mistrů světa v šampionátu WRC 2!

Možnost jejich účasti jsme řešili již několikrát, ale i přes velmi vstřícný přístup ze strany ŠKODA Motorsport se to kvůli intenzivnímu pracovnímu programu posádky podařilo časově sladit až právě nyní,“ neskrývá nadšení pořadatelů z účasti tovární posádky hlavní organizátor besedy Jaroslav Krajča z pořádajícího Rally klubu Paseky, a pokračuje:

„Za předchozích jedenáct ročníků jsme na naší besedě uvítali více než sto různých osobností ze současnosti i historie rallysportu. Nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska, Německa a Polska. Ale úřadující mistry světa, ty jsme zde ještě samozřejmě neměli!“

Beseda se závodníky rally 2019 plakát

Další zajímaví hosté besedy

Kromě Jana Kopeckého a Pavla Dreslera již potvrdili účast na besedě i další velmi zajímaví jezdci a spolujezdci. Těšit se tedy můžeme také na hrdinu loňské barumky Miroslava Jakeše, úřadujícího sedmnáctiletého vítěze Rallysprint série Petra Semeráda, úřadujícího mistra ČR třídy 3 produkčních vozů Jana Jelínka, současnou nejrychlejší ženu české rally Sandru Pokornou, vicemistra kategorie 5 MČR-HA a absolutního vítěze Star Rally Zlín Historic 2018 Vlastimila Neumanna, či další zástupce MČR historických vozidel Martina Kučeru a Jaroslava Petráska. V jednání je ještě účast dvou dalších špičkových závodníků z Polska a ze Slovenska.

Součástí doprovodného programu bude kromě autogramiády a bohaté rally-tomboly jako obvykle i soutěž kombinovaných posádek fanoušků a jezdců na profesionálním rally-trenažeru společnosti Rallye Design. Nově bude zařazena také výstava rallyových RC modelů.

Besedou budou v roli moderátorů provázet Aleš Holakovský a „Hemingway české rally“, bývalý přední jezdec a v posledních letech spisovatel chytlavých románů z prostředí rally, Petr Poulík.

Vzhledem k tomu, že i členové pořádajícího Rally klubu Paseky se v průběhu let stali aktivními jezdci a spolujezdci (jmenujme zejména úřadující mistry ČR ve třídě 8 i v Rallysprit sérii Petra Krajču a Jana Houště), dá se říci, že beseda je organizována v duchu „jezdci fanouškům“, resp. „jezdci jezdcům“.

Sdílet

O autorovi

Fotograf, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Rally pro mě není pouze o honbě posádek za vteřinami a ostrých fotografiích, ale také o poznávání nových míst, lidí a sbírání zážitků.

Komentáře