Jeden z nejúspěšnějších závodních týmů historie rallysportu, Citroën Racing, má nového šéfa. Oliviera Qusnela střídá Yves Matton.

Úkolem Yves Mattona, který se stává přímým podřízeným Frédérica Banzeta, generálního ředitele společnosti Citroën, bude zajistit pokračování úspěchu týmu Citroën Racing po výjimečné sezóně 2011, kdy tým získal deset vítězství, sedmý Pohár konstruktérů pro Citroën Total World Rally Team a osmý Pohár jezdců a spolujezdců v řadě po sobě pro Sébastiena Loeba a Daniela Elenu.

Frédéric Banzet prohlásil: „Chtěl bych poděkovat Olivieru Quesnelovi za práci, kterou za 4 roky v čele týmu Citroën Racing odvedl. Pod jeho vedením získal Citroën každý rok Pohár konstruktérů a Sébastien Loeb s Danielem Elenou získali každoročně Pohár jezdců a spolujezdců. Cílem Yves Mattona bude tuto vysokou úroveň udržet a dovést Citroën k dalším vítězstvím."

Citroën Racing

Yves Matton (44)

Absolvent bakalářského studia Business Administration na Univerzitě v Anvers, založil v roce společnost Prorace, specializovanou na přípravu a pronajímání závodních vozů. Od roku 1996 se společnost Prorace úspěšně zapojila do soutěží Citroën. V roce 2002 nastoupil do Citroën Racing, kde zastával post týmového manažera a měl na starost klientský sport. V roce 2008 se rozhodl založit MY Racing, který distribuuje náhradní díly Citroën Racing do Belgie, Nizozemska, Lucemburska a Německa.

Yves Matton

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře