Společnost Yokohama představuje před začátkem sezony novou šotolinovou pneumatiku A053. Ta bude využívána zejména posádkami v IRC a národních šampionátech.

Pneumatika Yokohama A053 navazuje na loňský model A035, její konstrukce a směs doznala podstatných změn. Design se hodí pro všechny šotolinové tratě, bude nabízena ve třech směsích (super měkká, měkká a medium).

Technici Yokohamy se zaměřili na zlepšení přilnavosti pneumatiky v zatáčkách, na proces brzdění i akcelerace s přihlédnutím k co největší odolnosti gumy v těchto podmínkách. Model A053 by měl dobře fungovat i v blátivých a vlhkých podmínkách. Značka Yokohama profitovala z dat a poznatků účastníků IRC. Jedním ze smluvních týmů v sezoně 2010 byl Peugeot Sport Turkiye s posádkou Burcu Cetinkaya – Cicek Guney.

Pneumatika Yokohama A053 bude nabízena v rozměru 170/650R15.

"Jsme potěšeni, že tuto pneumatiku můžeme představit. Předchozí model A035E měl u jezdců velmi kladnou reputaci, na což jsme se snažili navázat. Při testech ukazovala mnohem lepší trakci, stabilitu i odolnost proti defektům. Nová pneumatika bude lepší ve všech aspektech," řekl zástupce Yokohamy Mark Evans.

Sdílet

O autorovi

Komentáře