Krátce před polovinou sezony WRC 2012 je podoba kalendáře na příští sezonu hodně nejistá…

Zástupci FIA, prezident WRC Jarmo Mahonen a manažerka WRC Michele Mouton, potvrdili v řeckém Loutraki, že cílem pro následující sezonu je zařazení dvanácti závodů do kalendáře, namísto současných 13. Kdo bude mezi vyvolenými?

Očekává se, že se ve výčtu objeví jeden nováček a dále maximálně čtyři "dálkové" soutěže. Určitý nástin by mohl být "na světě" 15. června. Tento seznam nebude obsahovat datumy, ale spíše závody, se kterými FIA počítá nebo jedná. Takže lze očekávat, že mezi nimi se objeví rovněž kandidátské závody v Jižní Africe (srpen) a v Brazílii (říjen). Konečný kalendář by mohl být tedy schválen až koncem října….

Z informací dále vyplynulo, že FIA má výhrady proti některým závodům závodům. Jedná se o Wales rally GB, kde se zástupcům WRC nelíbí formát soutěže a minimální návštěvnost rychlostních zkoušek v posledních sezonách. FIA by rovněž ráda podpořila schéma, při kterém by se opět závodilo na větším území Velké Británie.

Dalším "hříšníkem" se zdá být ostrovní Sardinie. "Pokud bude italská federace trvat na pokračování závodu na ostrově, určitě to letos bude v MS naposledy," potvrzuje Mahonen. Ten má výhrady i k regionu Portugalské rally, i když pořadatelé jasně deklarovali, že nemají problém vrátit soutěž zpět na sever země, do Porta.

Ve vztahu k Argentině Mahonen uvedl, že FIA kalkuluje pouze s jedním závodem v Jižní Americe. Bude se tedy rozhodovat mezi Argentinou a Brazílií. To samé platí ve vztahu Austrálie a Nového Zélandu. Zařazení Japonska připadá v úvahu po loňském zemětřesené nejdříve v sezoně 2014.

"Potřebujeme i jeden závod na Středním Východě, bohužel vše souvisí s politickou situací v této oblasti," řekl Mahonen na adresu Jordánska.

Nadcházející Akropolis rally bude posledním závodem se sponzorským spojením FIA a Nokia!

Sdílet

O autorovi

Komentáře