VW Polo R5 v rally a Petter Solberg ve WRX

Nedlouho poté, co se VW stáhl z FIA World Rally Championship, představuje Volkswagen Motorsport program pro sezonu 2017.

Povyk kolem Dieselgate utichl, zdá se. Akcionáři a veřejnost se uklidnili, tak hurá zpět ke sportovním projektům. Prioritou v letošní sezoně bude podpora soukromých týmů.

Polo R5 proti Fabii R5?

Český fanoušek rallysportu zbystří hned u první z oznámených novinek. Tou je vývoj modelu Volkswagen Polo ve specifikaci R5 pro rally. Technicky bude vycházet z nové generace modelu Polo. Pod kapotou má mít přeplňovaný agregát o objemu 1.6 litru. Jedná se tentýž motor, který dnes používá Škoda Motorsport v modelu Fabia R5…

Rallycross na výsluní

Po opuštění seriálu WRC bude pozornost Volkswagenu upřena především na rallycrossové tratě. Ve Spojených státech pokračuje značka v rámci GRC (Global Rallycross), kde vyráží za obhajobou titulu. Loňský šampion Scott Speed a americká hvězda Tanner Foust budou mít opět k dispozici 560 koňový speciál VW Beetle.

Soukromník Petter Solberg v týmu Volkswagen Sweden

Největší pecku ovšem přichystalo fanouškům motorsportu VW ve spolupráci se norskou hvězdou Petterem Solbergem. Mistr světa v rally v sezoně 2003 a WRX šampion z let 2014 a 2015 letos startuje pod „vlajkou“ Volkswagen Sweden s týmovým parťákem, vycházející švédskou hvězdou, Johannem Kristofferssonem. Solbergův soukromý tým má provozovat dva speciály VW Polo GTI Supercar o výkonu 570 koní. Technickou poporu zajistí VW Motorsport.

Prvním podnik sezony FIA World Rallycross Championship 2017 (WRX) bude hostit na přelomu března a dubna španělský okruh Circuit de Barcelona-Catalunya.

Zdroj: Volkswagen Motorsport

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře