Volkswagen Scirocco R-Cup je připraven závodit v sobotu v německém Düsseldorfu při Race of Championsb 2011.

Po loňském debutu se scirocco opět vrací na speciální trať ve Football Areně v Düsseldorfu. Výčet hvězd motorsportu, které usednou do kokpitu, zní jak ze sna. Dvojnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel bude chtít oplatit loňskou porážku, kterou uštědřil formulovému mágovi Travis Pastrana, americká hvězda motokrosu.

Mimo tuto dvojici usednou za volant scirocca novopečený tovární jezdec VW pro MS v rally Sebastien Ogier, piloti F1 Michael Schumacher a Jenson Button, osminásobný vítěz Tom Kristensen, trojnásobný šampion WTCC Andy Priaulx a DTM jezdci Timo Scheider, Martin Tomczyk a Mattias Ekström.

Sebastien Ogier

"Jsme potěšeni, že jsme se opět mohli stát součástí této akce a nasadit závodní vůz Volkswagen Scirocco R-Cup. Což také dokládá prestiž, jakou si vybudoval tento vůz v rámci stejnojmenného poháru," uvedl šéf VW Motorsport Kris Nissen.

"Push-to-pass": Zmáčkni a jeď

Zajímavostí je systém "Push-to-pass", díky kterému loni překvapivě porazil motokrosař Pastrana letošního šampiona F1 Sebastiana Vettela. "Push-to-pass je fantastická věc. Díky němu jsem mohl v poslední chvíli porazit Sebastiana," komentoval loni Travis Pastrana. A co že to je za kouzelný knoflík? Každý závodník má ve svém voze toto tlačítko. Jeho zmáčknutím získá jezdec dalších 50 koní výkonu navíc po dobu 4s. Tuto výhodu si každý z účastníků může dopřát 4x během závodu.

Ještě dodejme, že Volkswagen Scirocco R-Cup pohání motor o objemu 2.0 litru, který spaluje bioplyn. Udávaný výkon činí 275 koní.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře