Hledáte další zajímavá místa v oblasti, kde se pořádá Rally Bohemia, která můžete navštívit s rodinou či přáteli? Rubrika Trekker na RALLYLIFE.cz vám nabízí tipy na ty najzajímavější.

Zajímavá místa na „bohemce“ 2012

XXXIX. Rally Bohemia odstartuje 13. července v Mladé Boleslavi a přivítá kompletní domácí špičku Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a také zahraniční posádky. Rally pravidelně navštěvují diváci z různých koutů České republiky, ale i ze zahraničí.

Ti si často zhlédnutí automobilové soutěže spojí s návštěvou nějaké pamětihodnosti nebo třeba technické památky v okolí. A právě pro ty, kteří se chystají spojit návštěvu rally s návštěvou nějaké zajímavosti Liberecka, Jablonecka či Mladoboleslavska, je připraveno shrnutí, co vše můžete v oblasti konání rally najít.

Kam vyrazit?

Rally Bohemia je již tradičně spjata s přírodní scenérií CHKO Český ráj, který je zahrnut mezi geoparky UNESCO a letos slaví 50 let od svého založení. Známé Prachovské skály jsou jednou z nejstarších přírodních rezervací u nás. V oblasti jsou ale mnohé další skalní útvary a zříceniny skalních hradů. To dělá celou oblast jedinečnou a velmi turisticky vyhledávanou. Za vše jmenujme například hrad Valečov a skalní útvary Drábské světničky u Mnichova Hradiště, které můžete navštívit takřka přímo z rychlostní zkoušky (RZ 3, 7).

Pokud se vydáte dále, pak jistě stojí za zmínku hrad Trosky, Humprecht a Kost, a samozřejmě zámek Sychrov, u kterého se končí jedna z RZ (2, 6) Rally Bohemia. Dominantou kraje, která je vidět prakticky z celé oblasti Rally Bohemia, je hrad Bezděz tyčící se nad Máchovým jezerem, které budete míjet cestou na super RZ v Sosnové.

Při přesunech od Turnova směrem na Železný Brod, kde můžete navštívit městské muzeum skla, budete projíždět kolem zámku Hrubý Rohozec a dále v oblasti Malé Skály také kolem největšího skalního hradu v Čechách s názvem Vranov – Pantheon. Zde je krásná vyhlídka z výšky 60 metrů do údolí řeky Jizery. Od rychlostní zkoušky 2, 6 je to opět jen velmi blízko na hrad Frýdštejn.

Kdo má v úmyslu navštívit Rally Bohemia i s rodinou, jistě ocení i sportovní vyžití pro svoje ratolesti, kterého se jim dostane například v přírodním areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova. Menší návštěvníci se mohou zúčastnit speciálních prohlídek zámku Stránov u Mladé Boleslavi, kde se to v sobotu 14. 7. bude hemžit rytíři, vílami a dalšími pohádkovými postavami. V případě krásného letního počasí, které slibuje prázdninový termín, bude bezpochyby vyhledávaným cílem přírodní koupaliště přehrady Mšeno, která se nachází v okrajové části Jablonce nad Nisou.

Další zajímavé tipy:

Mladá Boleslav „Na Karmeli“
Návarov

Video: Český ráj

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře