Stejně jako každý rok zamíří tento týden řada českých fanoušků rally na nejdostupnější soutěž MS Deutschland Rallye. Vedle souboje nejlepších soutěžních jezdců světa, starobylého centra Trevíru a nádherné scenérie okolí řeky Mosely lze výlet zpestřit i návštěvou vyhlášeného muzea v Sinsheimu, které se nachází přímo na dálnici A6.

Lákadla pro automobilové nadšence …

Ačkoliv se nejedná o specializované značkové automobilové muzeum, kterých je v Německu také celá řada, milovníci motoristického sportu a historie si přijdou na své. Hlavní devizou rozsáhlé sbírky je pestrost. Největší plochu zabírá rekordní raketový vůz The Blue Flame, který v roce 1970 pokořil na solných pláních v Utahu bájnou hranici 1000 km/h.

Podobným unikátem je vůz Brutus osazený leteckým dvanáctiválcovým vidlicovým motorem BMW o objemu 46,5 litru. Monstrum o výkonu 750 koní po nastartování chrlí z výfuku oheň, o čemž svědčí ožehnutá karoserie i kombinéza řidiče. Milovníky předválečné historie zaujme kolekce veteránů značky Mercedes a Bugatti.

Nechybí nejslavnější sportovní vozy historie – Lamborghini Miura, Lamborghini Countach, Jaguar E-Type, Chevrolet Corvette, Ford GT 40, Mercedes 300 SLC nebo Ferrari F40. Z jiného soudku je galerie 30 amerických křižníků silnic, se kterými jezdily americké celebrity Elvis Presley a Marilyn Monroe.

Padesátku závodních automobilů zastupuje početná ukázka monopostů Formule 1, sportovních prototypů skupiny C nebo originální exemplář Zakspeed Turbo Capri z německé okruhové série DTM z roku 1981. Ortodoxní příznivce rally zaujme nejen Lancia Stratos HF, ale i dva bílé soutěžní vozy Porsche 924 GT a 924 Turbo GT, které startovaly v polotvární režii na Rally Safari a Rallye Monte Carlo.

… a pro fanoušky letectví a vojenství

Dominantou muzea je legendární Concorde a jeho ruský „bratr“ Tu 144. Obě impozantní nadzvuková dopravní letadla se vypínají přímo nad výstavním areálem, a pokud netrpíte závratí, můžete si je prohlédnout a porovnat i uvnitř. Množství zajímavých letadel, vrtulníků i raket se nachází nejen na venkovních plochách, ale i uvnitř rozlehlých hal. Nesmírně bohatá je sbírka vojenské techniky zasazená přímo do autentického prostředí. Vedle zrestaurovaných militarií je k vidění unikátní německý tank, který ležel desítky let ukrytý v ukrajinském blátě nebo bojový letoun vyzvednutý přímo z mořského dna.

Praktické informace

Auto&Technik muzeum Sinsheim je otevřemo 365 dnů v roce od 9:00 do 18:00 hodin, víkendu dokonce do 19:00h. Leží na dálnici A6 mezi Heilbronnem a Mannheimem, nejvýhodnější je použít sjezd Sinshein – Süd. Vstupenka pro dospělé stojí 14 Euro, pro děti od 6 – 14 let 12 Euro. I když je to pro našince dost vysoká suma, podívaná, která u nás nemá obdoby, určitě stojí za to. Zejména pro kluky to je doslova eldorádo plné atrakcí.

Sdílet

O autorovi

Komentáře