Subaru Impreza Concept debutující na LA Auto Show 2010 ztělesňuje aktuální filozofii značky. Představuje předobraz budoucí modelové řady Impreza. Vzhledem k pozitivním ohlasům lze předpokládat vliv také na další modely Subaru.

Impreza Concept tvarovaná v duchu nového sloganu značky Subaru „Confidence in Motion“ slibuje nevšední zážitek za volantem. Design studie do značné míry uklidnil řadu fanoušků japonské značky. Po delší době představilo Subaru atraktivně vyhlížející pojetí designu se stupňovitou zádí.

Příď Subaru Impreza Concept nenechá nikoho na pochybách, o jakou značku se jedná. Maska vychází stejně jako u současné produkce značky SUBARU z tvaru šestiúhelníku, kterému dominují „roztažená křídla“ s logem uprostřed. Lampy se u Conceptu vyznačují výrazným dynamickým stylem připomínajícím oči jestřába. Inovaci v designérském pojetí Subaru představuje plasticita přídě (kapota, maska a lampy) s výrazným trojrozměrným charakterem.

Při pohledu na boční profil Imprezy Cocncept upoutají vystouplé blatníky, prvek, který si doposud mohli dopřát pouze majitelé top provedení WRX Sti. Agresivního vzhledu bylo dosaženo zdvižením boční linie tzv. featured line nad zadní nápravou, která „nahrbila“ Concept natolik, až působí jako sportovní kupé. Boční profil se dle našeho mínění v nejvyšší míře zaslouží o nadšené přijetí nového designérského pojetí modelové řady Subaru Impreza.

Záď studie perfektně komunikuje s řešením přídě. Nijak nezaostává ani nevyčnívá. Koncepčně se drží tvaru písmene X a výrazně třídimenzionálního pojetí jednotlivých prvků. Shora orámovaných prolisem tvořícím odtokovou hranu a zespod výrazným difuzorem. Zajímavostí u zadních lamp je vrstvení integrovaných diod, které dodávají optice hloubku a plasticitu.

Jestliže Impreza Concept působí v hodnocení exteriéru velmi čistým a dynamickým dojmem, pak interiér tento dojem pouze zesiluje. Čistotu linií, přehlednost a opět výrazný sportovní charakter u sedanu této třídy ocení nejen milovníci značky Subaru. Interiéru vévodí příjemné, pro Subaru typické, modré podsvícení, které naleznete také na povedeném tří ramenném volantu. Jedničku zaslouží designéři Subaru za řešení kapličky s dvojicí tubusů ukrývající hlavní ukazatele otáček a rychlosti.

Ačkoli se jedná o koncept, dostal tento krasavec plnohodnotný agregát. Inženýři Subaru sáhli po zcela novém atmosférickém boxeru o objemu 2,0 litru, který představuje novou generaci zážehových motorů, jež se představí na trhu poprvé u modelu Forester 2,5 v roce 2011. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol.

Technické parametry Subaru Impreza Concept:

Délka: 4521mm
Šířka: 1821mm
Výška: 1430mm
Rozvor: 2639mm
Motor: zážehový, 2,0 litrový čtyřválec
Převodovka: Lineartronic (CVT)
Pneumatiky: 245/40ZR19
Počet míst: 4

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře