ŠKODA pokračuje ve výkonech z počátku roku a i ve třetím podniku IRC letos dominovala. Po dvou „double“ získala na irských tratích dokonce kompletní podium.

V cíli Irské rally

› Pořadí v cíli: 1. Hänninen, 2. Mikkelsen, 3. Kopecký
› Premiérové vítězství Hänninena v letošním roce
› ŠKODA vévodí pořadí značek a Mikkelsen hodnocení jezdců IRC

Pro premiérové vítězství si v letošní sezoně dojela finská posádka Juho Hänninen/Mikko Markkula hájící barvy továrního týmu ŠKODA Motorsport. ŠKODA si upevnila svou vedoucí pozici v hodnocení značek IRC. Mezi jezdci je nadále první Andreas Mikkelsen s Fabií Super 2000.

Skoda Motorsport Ireland podium

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „Dosáhli jsme výborného výsledku a odjíždíme z této soutěže spokojení. Upevnili jsme si vedení v hodnocení výrobců IRC, což je pro nás v letošním roce priorita."

Juho Hänninen: „Skvělé vítězství, díky Andreasovi to byl výborný závod. Celý víkend jsme drželi vysokou rychlost. Na vítězství jsme s Mikkem čekali již dlouho a hodně se z něj těšíme."

Jan Kopecký: „Podmínky byly zejména v pátek obtížné, nezachytili jsme počáteční tempo Juha s Andreasem a pak už nemělo smysl se s nimi honit a riskovat. Oba jeli skvěle, pro nás to byla výborná zkušenost."

Šampionát IRC pokračuje čtvrtou soutěží 10. – 12. května na Korsice.


Před startem Irské rally

Škoda Motorsport jede do Irska v plném složení

› Rally Irsko: třetí podnik IRC v temínu 6. – 7. dubna 2012
› Celkem pět Fabií Super 2000 na startu asfaltové soutěže
› Letos poprvé na startu obě tovární posádky ŠKODA Motorsport
› V Irsku též lídr IRC Andreas Mikkelsen

Na start v Irsku se ŠKODA postaví letos poprvé s kompletním továrním týmem ŠKODA Motorsport (Kopecký / Dresler a Hänninen / Markkula). Chybět nebude úřadující šampion IRC a aktuálně vedoucí muž pořadí Andreas Mikkelsen z týmu ŠKODA UK Motorsport.

Rally Irsko je v letošním roce premiérově součástí šampionátu IRC. „Irsko je pro nás neznámou soutěží," říká Jan Kopecký. „Čekají nás hrbolaté a úzké cesty a také velmi kluzký asfalt. Budeme se snažit navázat na naše prozatímní letošní výkony a opět přispět značce ŠKODA důležitými body do hodnocení výrobců," pokračuje Kopecký.

Juho Hänninen přidává: „Startuji v Irsku poprvé a jsem přesvědčen, že to bude jedna z nejtěžších asfaltových soutěží vůbec. Tratě jsou rychlé, zároveň však úzké a velkou roli sehraje zcela odlišný druh asfaltu. Pokud bude pršet, bude trať plná nečistot a to může být velmi zrádné."

Juho Hänninen  Azores 2012

Rally Irsko se jede v okolí měst Armagh a Belfast a na posádky čeká 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 222 kilometrů, přičemž páteční etapa bude zahrnovat též noční průjezdy. Na irských tratích se objeví také třetí muž aktuálního pořadí IRC Sepp Wiegand z týmu ŠKODA AUTO Deutschland. S podporou místního importéra vozů ŠKODA pojede s Fabií Super 2000 Robert Barrable.

Sdílet

O autorovi

Komentáře