ŠKODA Motorsport si na Rally Monte Carlo připomene legendární triumf značky před 40 lety na stejném místě. Vozy ŠKODA FABIA R5 továrního týmu se na startu nové sezony WRC2 představí s modrými a červenými pruhy. Před čtyřmi desetiletími triumfovali Václav Blahna se spolujezdcem Lubislavem Hlávkou s vozem ŠKODA 130 RS ve třídě do 1 300 ccm. Tento úspěch patří k milníkům 116leté tradice značky ŠKODA v motoristickém sportu, kterou v roce 2016 završil zisk titulu mistra světa.

2017_Skoda_Fabia_R_retrodesign_Monte Carlo 03

Mikkelsen posilou týmu

Zkušený pilot WRC Mikkelsen bude hostovat v továrním týmu ŠKODA, čímž se vrací ke svým kořenům. 27letý Nor zahájil svou cestu mezi nejlepší světové piloty rally v letech 2011 a 2012 ziskem titulu v Intercontinental Rally Challenge. Tehdy triumfoval s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. Při prvních testech na sněhu v prosinci loňského roku se Mikkelsen společně s navigátorem Andersem Jægerem již seznámili s vozem ŠKODA FABIA R5.

Tým ŠKODA Motorsport bude jinak v roce 2017 spoléhat na oba své tovární jezdce Kopeckého a Tidemanda. Rychlý Švéd se se spolujezdcem Jonasem Anderssonem zúčastní po Rally Monte Carlo také druhého podniku mistrovství světa ve své domovině, Švédsku (9. až 12. února).

Tidemand/Andersson budou ve WRC 2 bojovat o to, aby navázali na úspěchy posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm. Finové v roce 2016 s Fabií R5 poprvé získali pro tovární tým titul mistra světa v klasifikaci jezdců a spolujezdců.

S Kopeckým v MČR

Prioritou posádky Jan Kopecký a Pavel Dresler bude v roce 2017 účast v českém mistrovství v rally. Tam jsou po deseti startech s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5 během posledních dvou let stále neporažení. V roce 2017 by mohli dosáhnout hattricku v titulech.

Rok 2016 byl pro mladoboleslavskou značku jedním z nejlepších roků na rallyových tratích po celém světě. Tým Škoda Motorsport získal titul mistrů světa, tři kontinentální a deseti národních titulů s vozy FABIA R5. Start na Rally Monte Carlo by měl být začátkem rovněž úspěšného roku 2017.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře