Projekt „Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup“ odstartuje premiérově v letošním roce v rámci Mediasport MMČR v rally a to na Valašské rally koncem března. Mezi hlavní pilíře celého projektu patří špičkový soutěžní automobil, profesionální servisní zázemí a identické podmínky pro všechny soutěžící.

Přípravy projektu „Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup„ pokračují i na začátku nového roku

– Technicky identické vozy
– Losování řídících jednotek
– Fabia R2 Cup zahajuje sezonu na konci března Valašskou Rally

Start vozu ŠKODA Fabia R2 na konci minulého roku na území ČR, i lednový start na zasněžené rakouské Jänner Rallye, vyvolal další příliv dotazů ohledně účasti v cupovém závodění. Josef Pátl ze společnosti Mediasport komentuje situaci „V průběhu prosincových závodů v Praze a ve Slušovicích, ale i nyní v Rakousku, jsme byli osloveni několika zájemci o projekt cupového závodění s vozy ŠKODA v kategorii R2. Na základě komunikace s našimi partnery, ale i posádkami, jsme se rozhodli jít cestou skutečně cupového závodění. Všechny soutěžní vozy ŠKODA Fabia R2 budou zcela identické a budou mít naprosto identickou technickou specifikaci. Žádná posádka nebo soutěžní automobil tak nebude zvýhodněn. Chceme zamezit jakýmkoli spekulacím a tak si všechny posádky před prvním závodem vylosují svoji řídící jednotku."

Spojení silných partnerů, společností Česká pojišťovna a ŠKODA Auto, poskytuje záruku profesionálního a vyspělého servisního zázemí. Výrazně je pečováno o první klienty, prvním deseti zákazníkům náleží podpora částkou 100.000,- Kč v každém roce existence cupu. Tým navíc ke každému soutěžnímu automobilu obdrží další vybavení v podobě nehořlavých kombinéz, pracovních oděvů pro mechaniky, týmového oblečení, servisního stanu, servisní plachty nebo servisních reklamních zábran. V servisním areálu bude k dispozici týmům a jejich doprovodu jednotný cateringový stan, který poskytne odpovídající zázemí nejen pro sledování on-line výsledků z trati, ale i pro obchodní jednání. Veškeré vyjmenované vybavení a služby jsou posádkám a týmům k dispozici zcela zdarma.

Společnost ŠkoFIN poskytuje všem zájemcům nadstandardní možnosti v podobě financování soutěžního vozu prostřednictvím úvěru a značně tak usnadňuje jeho pořízení. Jednotná maziva a náplně pro všechny vozy startující v cupu dodá společnost Castrol Lubricants (CR), s.r.o. Návrat do prostředí automobilových soutěží již v loňském roce avizovala značka Sherlog, která je nedílnou součásti realizačního týmu.

„Finanční bonus pro prvních deset prodaných vozů se nevztahuje na konkrétní posádku, ale na daný soutěžní automobil. Pokud tedy posádka s vozem odstartuje např. pouze do 3 podniků a další 3 odjede se stejným automobilem posádka jiná, bude majiteli vozu finanční bonus vyplacen. Tato skutečnost tedy umožňuje v průběhu sezony automobil pronajímat a jeho majitel tak neztrácí veškeré výhody plynoucí z cupu." doplňuje Josef Pátl.

Ředitel společnosti Impromat Motorsport Vlastimil Brůzl „Naší snahou je co nejvíce sjednotit technické předpisy. Není naším cílem aby vynikal ten, kdo má nejvyšší rozpočet a může si dovolit mnoho nadstandardních úprav. Naopak na trati musí rozhodovat výkon a bojovnost posádky samotné. I proto bude na všech závodech přítomen technický zástupce výrobce elektroniky Magneti Marelli. Jeho úkolem bude nejen zajistit vždy poslední verzi softwaru pro všechny soutěžní vozy, ale bude mít zároveň oprávnění kdykoli nahlédnout během servisní přestávky do jakéhokoli vozu a zkontrolovat zda soutěžící dodržuje veškeré sportovní předpisy."

Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup bude v roce 2012 vypsán na šesti podnicích mezinárodního mistrovství. Z nich se započítá pět nejlepších výsledků do konečného hodnocení. Bodovou, ale i finančně prémiovou, výjimkou bude srpnová Barum Czech Rally Zlín, která bude násobena koeficientem 1,5 proti ostatním soutěžím. Pohárové závodění odstartuje březnovou Valašskou Rally v okolí Valašského Meziříčí.

Reportáže ze seriálu „Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup" budete mít možnost sledovat na programu ČT4 Sport.

V PŘÍPADĚ DALŠÍCH DOTAZU PROSÍM KONTAKTUJTE:

Filip Schovánek , Mediasport a.s.
M +420 777 246 216
e-mail: schovanek@mediasport.cz

Sdílet

O autorovi

Komentáře