Před časem jsme avizovali, že slovenský RUFA Sport Team chystá pro své fanoušky překvapení v podobě soutěžního vozu Citroën C4 WRC. I přes velkou snahu se toto „překvapení“ odkládá a na start Eger Rally se posádka Grzyb – Hundla postaví se Škodou Fabia WRC.

Zpráva o nasazení vozu Citroën C4 WRC v rámci slovenského šampionátu nadchnula celou diváckou obec a nikdo z fanoušků se nemohl dočkat chvíle, kdy bude moci tento špičkový speciál sledovat na domácích tratích. Důvody, proč posádka stáje RUFA Sport Grzegorz Grzyb – Róbert Hundla odstartuje do letošní sezony se Škodou Fabia WRC, nám objasnil manažer týmu RUFA Sport Ľubomír Kleman:
„V době uzávěrky přihlášek našeho týmu na Rally Eger jsme měli smluvně dohodnutý vůz Citroën C4 WRC z Itálie. Ještě v průběhu víkendu bylo vše v pořádku, Citroën měl dorazit ve středu na Slovensko na polep a testování. Ale v průběhu pondělního dopoledne nám Italové oznámili, že nám C4 WRC k maďarskému závodu nepřivezou.
Nastalo hektické období, kdy bylo potřeba během několika hodin najít odpovídající náhradu. Bude jím opět vůz specifikace WRC. Doufáme, že se nám i s Fabií WRC podaří dojet až na cílovou rampu a vybojovat nějaké body do hodnocení slovenského šampionátu."

Předchozí zpráva

RUFA Sport připravuje pro fanoušky rally opravdovou bombu. Ve slovenském šampionátu se s vozem Citroën C4 WRC objeví posádka Grzegorz Grzyb – Róbert Hundla.

RUFA Sport byla už v minulosti jedním z týmů, které představovaly zajímavé projekty. Ať už premiérové nasazení Škody Fabia S2000 na Slovensku nebo spolupráci s PG. Anderssonem. Nejinak tomu bude i letos. Vůz Citroën C4 WRC se v barvách RUFA Sport objeví na všech podnicích slovenského šampionátu v rally, který odstartuje 1. dubna 2011 v maďarském Egeru.

„Když přišla nabídka na starty s Citroënem C4 WRC nebylo moc o čem přemýšlet. Je to jeden z nejlepších soutěžních vozů posledních let, a tak jsme se rychle dohodli. Navíc jsme rádi, že slovenským fanouškům přivezeme něco, co na domácích tratích ještě neviděli," uvedl manažer týmu Ľubomír Kleman.

Kromě sedmi startů v rámci slovenského šampionátu se však populární polská posádka Grzyb – Hundla objeví i na vrchařském podniku Pezinská Baba, v plánu je také účast na vybraných českých závodech.

Vrcholem bude start za zlínské Barum rally (zřejmě Škoda Fabia S2000), při rallysprintech Kopná a ve Vsetíně se může objevit v akci i speciál WRC. Tak se nechme překvapit …

RUFA Sport má v kalendáři startů zahrnuty i divácké podniky – Setkání mistrů v Sosnové, Pražský rallysprint a Mikulášskou rally ve Slušovicích.

Sdílet

O autorovi

Komentáře