Druhou soutěž letošního Mistrovství SR v rally hostily západoslovenské Topoľčany. V pořadí již druhý ročník obnovené Rally Tríbeč nabídl stejně jako loni pestrou směsici tratí od motanic ve městě až po velice rychlé a náročné úseky v lese, známé z dávných ročníků Barum – Tríbeč rally.

Když k tomu připočteme vyrovnaný souboj o vítězství mezi Jozefem Bérešem (po jehož pravou ruku se vrátil spolujezdec Petr Starý) a domácím Jarem Melichárkem, čekala na diváky velice zajímavá podívaná. I přes termínovou kolizi s Rally Český Krumlov na startu nechyběli ani čeští reprezentanti. Karel Trněný podal na své oblíbené soutěži výkon jako za starých časů a skončil třetí. Martin Bujáček při svém prvním zahraničním startu dojel druhý ve skupině N, naopak Roman Michalík a Aleš Máčala (Mercedes Benz) se museli se soutěží předčasně rozloučit.

U tratě Rally Tríbeč se svou kamerou nechyběl Jan Olejníček, jehož skoro 8minutové video Vám nyní nabízíme. Přejeme ostrý obraz i zvuk!

 

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře