Osvědčené schéma bez zásadních úprav. Takto stručně by se daly charakterizovat základní parametry letošního ročníku Rally Tríbeč, které byly odtajněny v právě zveřejněných zvláštních ustanovení soutěže. Organizační tým letos nevsadil na žádné velké novinky a láká soutěžící do známého prostředí, na známé rychlostní zkoušky a slibuje stejně jako v minulém ročníku přátelskou atmosféru pro všechny zúčastněné.

Se zveřejněním základních regulí závodu pořadatelé zahájili příjem přihlášek, který bude stejně jako v loňském roce probíhat prostřednictvím webu www.prihlaska-sams.sk. Osvědčená elektronická verze formuláře má proces přihlašování usnadnit nejen soutěžícím, ale i organizátorům. Jejím výstupem je totiž prihláška, technická karta a další potřebné sestavy dat pro potřebu ředitelství soutěže. Pro jezdce, kteří se slovenských soutěží neúčastní pravidelně, připomeňme, že každá elektronicky zadaná přihláška musí být (po jejím potvrzení organizátorem a přidělení startovního čísla) vytisknuta a s vlastnoručními podpisy soutěžícího i jednotlivých členů posádky předána pořadateli v listinné podobě.

Uzávěrka přihlášek byla stanovena na 16. května, a tak mají soutěžní týmy na vyřízení všech formalit relativně dostatek času. S přihlašováním přesto není radno otálet. Dvě stanovená pásma výše startovného znamenají, že kdo uhradí vklad s lehkým předstihem (do 13. května), ušetří ze své peněženky 50 Euro (v případě účastníků Slovenského rally poháru se jedná o 20 Euro). Tento fakt se týká všech objemových tříd slovenského šampionátu.

Schéma letošní Rally Tríbeč je postaveno na stejných stavebních kamenech jako loňský ročník. Organizační tým se přiklonil k osvědčené variantě jednodenní soutěže s třemi úseky rychlostních zkoušek, které se pojedou třikrát. Výhodou je, že se stěžejní část tratě dá odtrénovat za jediný den, čímž pořadatelé šetří čas i finance posádek. Výjimku tvoří pouze městská zkouška v Topoľčanech, jejíž obhlídka přijde na řadu ve čtvrtek 24. května v 18:00 hodin v koloně za zaváděcím vozidlem policie.

Jednotlivé „erzety" zůstaly bez výrazných změn zachovány z loňska (podrobnější informace v některé z následujících tiskových zpráv). Celková délka tratě se vyšplhala na 330 km a součet všech čistě asfaltových rychlostních zkoušek dává hodnotu 86 km.

Zvláštní ustanovení soutěže i další doplňující informace o Rally Tríbeč jsou k dispozici na oficiálních stránkách www.rallytribec.sk, případně na webu www.rallyportal.sk.

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře