RALLY magazín 10 / 2017

Historici

Massimo “Miki” Biasion – Tak trochu jiný Ital
Setkání mistrů bylo okořeněno přítomností mistra světa Mikiho Biasiona.

Jiří Šedivý “70”
Své sedmdesáté narozeniny oslavil začátkem listopadu Jiří Šedivý (nar. 8. listopadu 1947) – legendární pilot, který spojil svoji soutěžáckou i profesní kariéru se značkou Škoda, když reprezentoval a později jako ředitel vedl výrobní závod Kvasiny.

Karel Trojan st. – Opustil nás výjimečný člověk
Vzpomínka na jezdce, jenž byl uznávaným specialistou na vozy s předním pohonem.

XV. RallyLegend 2017 – Ve stínu hvězd
Patnáctý ročník Rallylegend v San Marinu měl po loňské tragické události na kahánku. Pořadatelé nerezignovali a vedle tradičního programu pozvali všechny žijící mistry světa v rally.


Technika

HIPER MK1: Posel budoucnosti bez proudu
Při Setkání mistrů se v rukou Jana Černého objevil zajímavý soutěžní vůz na elektrický pohon. Hiper Mk1, postavený rakouskou firmou STARD na bázi Peugeotu 207 S2000, by se mohl stát poslem budoucnosti zejména v rallykrosu. V Sosnové představil své přednosti i slabiny. Posuďte sami, jak jízdu hodnotil hostující jezdec.


Rozhovory s jezdci, spolujezdci a osobnostmi

Jaroslaw Szeja – Závodění v Česku je výzva
Polský jezdec loni získal produkční titul, letos po přesednutí do vozu Ford Fiesta R5 patřil k největším překvapením sezony.

Pavel Valoušek – „Mám odzávoděno“
Druhý slovenský titul, který vybojoval s Veronikou Havelkovou po boku, sice označil za nejlevnější v historii, přesto jej stál mnoho. Pavel Valoušek si letos odbyl svou nejistou sezónu a v mnoha ohledech zažil dosud nepoznaný tlak. Teď už se moc těší na uvolněné zimní radovánky, třebas jen za volantem sériového favorita.

Alberto Llovera
Každý z nás potká za svůj život spoustu lidí. S některými se pouze míjí, s jinými sdílí část svého života. Jsou však i lidé, kteří se vám navždy zaryjí do paměti. Jedním takovým je Albert Llovera.


Reportáže ze závodů

MČR v rally 2017 – 9 mistrů a 4 vítězové tříd
Podepsáním oficiálních výsledků SVK Rally Příbram se uzavřela letošní mistrovská sezona, dvacátá čtvrtá (počítáno od roku 1994) v historii samostatného domácího šampionátu. O šest dní později pak vsetínský sprint ukončil třetí ročník rallysprintové série (RSS) a Poháru 2+.

RSS + Pohár 2+
Egon Smékal + Martin Vlček

Setkání mistrů Sosnová
Tipcars Pražský rallysprint
Mikulášská rally Slušovice
Agrotec Rallyshow

WRC: Wales Rally GB – Britská rally vyřešila všechny tajenky
Britská rally korunovala zbylé vítěze letošního světového šampionátu. Sébastien Ogier se popáté raduje z prvenství mezi jezdci, ve značkách se dočkal vpravdě nečekaného vavřínu privátní M-Sport Malcolma Wilsona.

WRC: Rally Australia – Post vicemistra Thierrymu Neuvillovi
Čtvrté letošní vítězství vybojoval při Australské rally stylem start – cíl Thierry Neuville. Zároveň si tím v jedné z nejzajímavějších sezon v historii mistrovství světa pojistil post vicemistra světa. Špatné počasí a zrádné podmínky potrápily řadu favoritů, na stupních vítězů Belgičana doplnili Ott Tänak a týmový kolega Hayden Paddon.


World RX

WRX – Poprvé v Africe
Vítězem posledního letošního závodu mistrovství světa v rallykrosu se při premiéře tohoto sportu v Jihoafrické republice stal suverén sezony a už jistý mistr světa Johan Kristoffersson.  V dramatickém souboji o titul vicemistra se nakonec radoval Mattias Ekström.


Dakar 2018

Šestého ledna odstartuje 40. ročník nejtěžšího a nejslavnějšího dálkového závodu na světě.

Sdílet

O autorovi

Komentáře