RALLY magazín 10 / 2016

Jan Kopecký

Letošní český titul byl snadnější
Jan Kopecký, navigován Pavlem Dreslerem, ovládl počtvrté český šampionát, s vozem Škoda Fabia R5 se tak stalo podruhé v řadě.

Martin Vlček

Sprinty měly zůstat spíše jako dříve
Vyčlenění čtyřkolek z absolutní klasifikace jednodenních soutěží do Poháru 2+ patřilo k nejdiskutovanějším novinkám sezony 2015.

Filip Mareš

Rychlý a spolehlivý talent
Je to již šest let, co se začal dnes 25letý Filip Mareš objevovat na soutěžních tratích se starším favoritem v rámci podniků Rally Cupu a Volného poháru.

Rufa Sport

Úspěšné tažení pokračuje
Titul polských mistrů, slovenských vicemistrů a řada nesmírně hodnotných dílčích výsledků, to je letošní vizitka působení slovenské stáje Rufa Sport, kterou na soutěžních tratích reprezentovala dvojice jezdců Grzegorz Grzyb a Tomáš Kostka.

Matěj Kamenec

Obhajobu spíše neplánujeme
Matěj Kamenec s Adamem Jurkou se zapsali do statistik jako vítězové druhého ročníku XTG Opel ADAM Cupu.

Jan Frei

Další z řady létajících Chodů
Jan Frei se stal se svou Škodou 130 LR trochu překvapivým šampionem nejsilněji obsazené kategorie 4 v šampionátu MČR HA 2016.

Jan Soukup

Učitel továrních jezdců
Významné životní jubileum, sedmdesátku, nedávno oslavil legendární spolujezdec Jan Soukup.

Monza Rally Show

Valentino Rossi opět na výsluní
Loučení se sezonou po italsku…

WRC: Wales Rally GB / Rally Australia

Ogier zabral i na šotolině / Vítězné loučení Volkswagenu
O další dvě prvenství pro německou značku se zasloužili Sébastien Ogier a Andreas Mikkelsen.

Martin Koči

Plánujeme jít o stupeň výše
Martin Koči zakončil letošní sezonu ziskem titulu juniorského vicemistra světa, k tomu přidal i český titul ve „dvoukolkách“. O neúspěšné sezoně nemůže být řeč. Přesto košický mladík možná na jejím začátku pomýšlel o malinko výše, neboť juniorský titul by mu zajistil šest startů ve WRC2 v nadcházející sezoně…

Historie WRC

Závěrečné odpočítávání 1986
Před třiceti lety se definitivně uzavřela poslední kapitola legendární skupiny B. Sezóna 1986 se zapsala do historie jako plná superlativů, emocí, tragických havárií a skandálů. Ale zároveň nabídla strhující bitvu o oba světové tituly mezi jezdci týmů Peugeot a Lancia. Zatímco souboj o prestižní titul MS značek vyhrála poměrně výrazně francouzská automobilka, o titulu mistra světa jezdců se rozhodovalo teprve po skončení seriálu.

Rally Dakar 2017

Dakarská výzva je opět tady
S několika novinkami, ale také s osvědčenými úseky, tak je naplánován další ročník Rally Dakar, která od roku 2009 našla útočiště na jihoamerickém kontinentu.

David Vršecký

Čím více se snažíme, tím mám z průběhu závodu větší nervy
Dlouho to vypadalo, že si David Vršecký (nar. 8. prosince 1975 v Roudnici nad Labem) vyzkouší nadcházející Dakar na vlastní kůži. Byl naplánován jeho start v druhém voze stáje Tatra Buggyra Racing. Ale nakonec je vše jinak. David Vršecký se sice na startu neobjeví, ovšem roli konstruktéra nového speciálu Tatra Phoenix mu nikdo „neodpáře“…

Legendární automobily: Porsche 953-959

Supersport do pouště
Věhlasný německý výrobce sportovních automobilů Porsche se také nechal zlákat popularitou a volností předpisů skupiny B. Zkušebním balónkem byl v roce 1984 model 911 SC RS, se kterým získal Henri Toivonen titul evropského vicemistra. Skutečná ofenziva na nejvyšší úrovni měla přijít se supersportovní čtyřkolkou Porsche 959. Výroba homologační série však vázla a prototypy se objevily pouze na Dakaru.

World RX

Ohlédnutí za posledním závodem v Argentině.

Mattias Ekström

Titul po dvou letech
Přišel se smělými cíli. Ale svá předsevzetí stoprocentně splnil. Tým Mattiase Ekströma vstoupil do světového šampionátu v rallycrossu v průběhu sezony 2014 a na konci letošního ročníku se jeho šéf a zakladatel může radovat ze zisku titulu.

Sdílet

O autorovi

Komentáře