Poslední letošní číslo magazínu Rally míři do distribuce. Redakce přeje všem poklidný závěr letošního roku.

Jaroslav Orsák – V Hustopečích jsme jeli na maximum

Miroslav Jakeš – Od motokár k rally
První jízdu v motokáře si tehdy čtyřletý Mirek Jakeš (nar. 7. 10. 1989) už dnes moc nepamatuje. Jeho otec Karel, startující v té době v rally s vozem Suzuki Swift, jej vzal na parkoviště v Rožnově pod Radhoštěm, a když malý capart prošel tátovou zkouškou na výbornou, bylo o jeho dalším směřování rozhodnuto.

PSG-Partr Rally Vsetín – Poslední tituly rozdány
Při neúčasti již jistého sprintového mistra Tomáše Kostky se mělo ve Vsetíně rozhodnout o pozici vicemistra pro rok 2012. Souboj Romana Odložilíka s Janem Sýkorou vyzněl nakonec i díky technické převaze pro prvního jmenovaného.

Přeběhlíci: Dan Suchý
Okruhový závodník Dan Suchý se letos po delší pauze opět sporadicky vrátil k soutěžím. S vozem Subaru Impreza absolvoval tři závody, vždy dojel až do cíle a posbíral cenné zkušenosti.

Jindřich Štolfa – Návrat krále dvoukolek
Příjemným překvapením letošní sezony historiků byl návrat bývalého továrního jezdce Škody Motorsport a několikrát korunovaného mistra dvoukolek Jindřicha Štolfy. Šedesátiletý jezdec se po dvaceti letech znovu spojil se svým bývalým spolujezdcem Zdeňkem Hawlem a se Škodou 130 L vybojovali bronzovou příčku ve třídě D/1.

Cyprus Rally – Poslední bitva IRC
Velmi náročná Kyperská rally uzavřela sedmiletou éru IRC. Soutěž se smíšeným povrchem, která byla zařazena i do mistrovství Středního Východu, vyhrál stejně jako před 2 lety Nasser Al-Attiyah. Dvojnásobný mistr IRC Andreas Mikkelsen doplatil na sérii defektů pneumatik.

Andreas Mikkelsen – Fabie je nejspolehlivější auto, které znám
Pouze jediný pilot vyhrál šampionát IRC, který po šesti letech končí, dvakrát. Podařilo se to norskému jezdci ve službách Škody UK Andreasi Mikkelsenovi.

Citroën DS3 RRC – Derivát mistrovského kusu
Po dlouhých průtazích se Citroën Racing rozhoupal k úpravě speciálu Citroën DS3 WRC podle předpisů pro kategorii Super 2000. O debut modelu DS3 RRC (Regional Rally Car) se postaral osminásobný mistr Belgie Pieter Tsjoen, který se poohlíží po nové soutěžní zbrani pro nadcházející sezonu. Tsjoen vůz na Rallye du Valais hned v úvodu "pokřtil", ale dokázal dojet až do cíle.

Gymkhana Grid 2012
Poslední říjnový víkend na anglické závodní trati Santa Pod Raceway patřil mistrům driftu.

Gymkhana Grid 2012

Lancia Fulvia – Malá, ale šikovná
Legendární Stratos HF nebyla prvním úspěšným soutěžním modelem italské značky Lancia. Její předchůdci s ženskými jmény Flavia a Fulvia vyhrávali významné soutěže už od poloviny šedesátých let. V roce 1972 značka Lancia dominovala v seriálu International Rally Championship, který se o rok později transformoval do mistrovství světa. U nás fulvii proslavil svým kotrmelcem na Rallye Vltava 1973 Ital Sandro Munari.

Kaleidoskop Rally Legend 2012
I když mnozí návštěvníci míní, že italské Legendy už nejsou tak úžasné jako před pár lety (to se ostatně v dnešní době říká téměř o všem), stále stojí za to San Marino počátkem října navštívit. S mírným odstupem přinášíme několik zajímavostí z jubilejního 10. ročníku.

Lancia 037 Rally 4WD-H – Experiment pana Volty

Rally d´Italia Sardinia – Hirvonenův první triumf u Citroënu

Rally RACC Catalunya-Costa Daurada – Vítězné loučení Seba Loeba?!

Martin Prokop o závěru sezony
"Myslím si, že jsme celkově nezanechali ve světovém šampionátu špatný dojem, osobně jsem nadmíru spokojen. Devátá příčka je určitě motivací do příští sezony. Víme, co musíme udělat jinak, kam asi můžeme mířit. A to byl také hlavní úkol letošní sezony."

Dick Cormack – DMack bilancuje ukončenou "dvouletku"
DMack se během dvou sezon vypracoval ve spolehlivého distributora pneumatik, který kromě účastníků podpůrných seriálů a soukromníků stále více pokukuje po prestižní kategorii WRC.

Sdílet

O autorovi

Komentáře