Nové číslo specializovaného magazínu o rallysportu míří do distribuce…

 

Pozvánka IV. AUTOGAMES RallyShow Uherský Brod
Divácky velmi oblíbený podnik se uskuteční v sobotu 10. listopadu.

Enteria Rally Příbram – Tradičně netradiční Příbram

AZ Pneu Rally Jeseníky – Konec dobrý, všechno dobré

Jan Černý – Na vítězné vlně
Pět titulů z mistrovství Evropy a domácích šampionátů v letech 2010-12 v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou je parádní vizitkou pro Jana Černého (nar. 6. června 1990) s Pavlem Kohoutem (25. ledna 1984).

Tomáš Kostka – Chci jít dále, zpět do DTM nebo do MMČR
Osmadvacetiletý Tomáš Kostka letos naskočil do seriálu sprintrally za volantem speciálu Citroën C4 WRC a společně se zkušeným spolujezdcem Miroslavem Houštěm si už po předposledním závodě zajistili mistrovský titul. Zlínská dvojice korunovala podařenou sezonu i třetím místem na prestižní Barum Czech rally Zlín se Škodou Fabia Super 2000 v barvách stáje Rufa Sport.

Radek Mifka – Rallysport je pro mě obrovská zábava
Radek Mifka je už delší dobu věrný vozu Mitsubishi Lancer Evo IX. V rallysportu je pro něj důležitější uspokojení z jízdy než úspěchy. Přesto už několikrát nakouknul mezi nejužší domácí špičku. Původně okruhový jezdec nám řekl více o své kariéře…

Robert Kořístka – Všechno začalo populární „Stopou“
Mezi jezdce, kteří letos ve sprintrally výrazněji promlouvají do umístění na předních místech mezi vozy s jednou poháněnou nápravou, patří Robert Kořístka. Společně s Michalem Drozdem absolvuje karlovický jezdec druhou sezonu. V loňském roce se stal vicemistrem ve třídě 9, letos sahá přímo po koruně pro nejrychlejšího „dvoukolkáře“.

Pavlína Tydlačková – Můj život se točí kolem aut a závodů
Pavlína Tydlačková vstoupila do světa soutěžáků teprve loni, prakticky ihned se však zařadila mezi nejsledovanější osobnosti ve startovním poli. Upoutala nejen ženskými zbraněmi, ale i velmi pokorným přístupem, díky němuž mohla trpělivě, krůček po krůčku, sbírat zkušenosti a postupně na sobě pracovat. Potvrzením správnosti cesty, kterou se „Tydlajda“ vydala, je několik dílčích úspěchů z letošní sezony, především průběžná třetí pozice ve sprintovém hodnocení třídy 7.

Pavlina Tydlackova

Oldřich Horsák – „Admirál“ oslavil osmdesátiny

Technika
Peugeot 208 R5 – Šelma s novými geny

Na Pařížském autosalonu se objevil první vyslanec netrpělivě očekávané kategorie R5. Peugeot 208 R5 vypadá podstatně atraktivněji než jeho slabší bratříček skupiny R2, který už disponuje homologací a oficiálně debutoval v San Remu. Nový lev má navázat na úspěchy svého předchůdce P 207 S2000.

BMW M1 – Mnichovský superlativ
Pro německou automobilku BMW bylo rally vždy okrajovou záležitostí, ale do historie se zapsala snad nejexotičtějším vozem, který se kdy na tratích seriálu MS objevil. Přepracovaný okruhový speciál BMW M1 byl nejen nejvýkonnějším soutěžním vozem skupiny 4, ale i nejširším soutěžním autem všech dob.

Rally Sanremo – Basso uspěl na květinové riviéře

Sepp Wiegand – Vycházející hvězda německého rallysportu
Letošní sezóna IRC slibovala zajímavou konfrontaci dvou německých mladíků Seppa Wieganda (21) a Hermanna Gassnera Jr. (24). Gassner je již poměrně zkušený jezdec s 22 starty v MS. O to větším překvapením bylo, že méně zkušený Wiegand (s vozem S2000 jel pouze britskou rally 2011) na všech podnicích Gassnera porazil.

RUFA Sport
Lubomír Kleman – Sním o návratu do MS

Slovenská stáj RUFA Sport už patří ke koloritu slovenských i českých závodů. V letošní sezoně získala titul absolutních mistrů Slovenska, dobře si vedla i na zlínské Barum rally. O zákulisí tohoto slovenského subjektu jsme si povídali s manažerem týmu Ľubomírem Klemanem.

Rallylegend 2012 – Legendy s důrazným českým akcentem
Itálie byla v polovině října rally zaslíbenou zemí. Vedle San Rema a Sardinie se v San Marinu konal jubilejní desátý ročník kultovní Rally Legend. Spolu s hvězdami z řad legendárních jezdců a vozů se letos na startu sešla i početná skupinka českých posádek v čele s Janotou. Loňský mistr Evropy historiků obsadil v hlavní kategorii senzační druhou příčku hned za Finem Markku Alenem s Lancií 037 Rally skupiny B.

Rallye de France – Alsace – Double francouzské trikolory

Sdílet

O autorovi

Komentáře