Rally magazín tradičně se spoustou zajímavé čtění a obsáhlou pozvánkou na AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče 2012.

Pozvánka AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče – mapy, fotografie diváckých míst

Rallye Český Krumlov – Nad Krumlovem svítilo slunce, stín přišel až v závěru
Po loňském deštivém ročníku všichni věřili, že tentokrát ukáže oblíbená českokrumlovská soutěž svou přívětivější tvář. Podařilo se to, jen co se týče počasí…

Vzpomínka na Aleše Zimolku

Alena Benešová – Pepu bych neměnila
Alena Benešová, jedna z nejzkušenějších spolujezdkyň na naší soutěžní scéně, se po tratích prohání už sedmnáctou sezonu. Vždy usedla vedle Josefa Petáka. Společně nasbírali mnoho zkušeností, zážitků i pódiových umístění.

Rallysprint Kopná – WRC hitparáda na Kopné
Boom speciálů kategorie WRC v Česku zažívá druhý vrchol. Na Rallysprintu Kopná se objevila špičková technika která před pár lety dominovala na soutěžích MS. V okolí zapadlé valašské vesnice Podkopná Lhota se proháněly extovární vozy po Loebovi, Ogierovi, Hirvonenovi a Solbergovi.

Lumír Firla – "S devítkou nemusím tolik tlačit"
Jedním z našich nejúspěšnějších "přeběhlíků" je Lumír Firla (narozen 14. 11. 1976). Okruhář, který v sobě našel "slabost" pro závodění na rychlostních zkouškách. Jeho cesta mezi soutěžáky vedla přes post šéftechnika týmu Seat Sport, kde se staral o Cordobu WRC nejprve druhé a pak i třetí evoluce pro Emila Trinera. Původně jednorázový start na Rallyshow Modřice 2004 probudil v jezdci z Orlové dravé soutěžácké srdce, jež vždy zaplesá při jízdě dveřmi napřed nebo při klouzání na nezpevněných površích.

Rally Croatia – Juho Hänninen si upevnil náskok
Třetí soutěž ME v Chorvatsku vyhrál podle očekávání Fin Juho Hänninen. Na asfaltovém povrchu však ještě stále není tak přesvědčivý jako na šotolině. Hermann Gassner junior, který hraje v IRC druhé housle, s ním dokázal držet krok. Jediný český zástupce Antonín Tlusťák v neděli havaroval. Černý dal tentokrát přednost Rallye Český Krumlov.

Alpine A110 / A310 – Modrá legenda
Legendární soutěžní vůz Alpine A110 slaví letos padesátiny. Automobilka Renault připomenula slavné výročí představením prototypu A 110 – 50 v rámci GP Monaka. Jedinečný účelový lehký sportovní vůz s laminátovou karoserií a motorem Renault vzadu se v roce 1973 zapsal do historie jako první vítěz seriálu MS v rally. U nás ho proslavil neporazitelný Vladimír Hubáček.

Rally Akropolis – Latvala neodvrátil double citroënů
Ač se to podle konečných výsledků nezdá, Akropolis Rally zažila jednu z největších bitev historie. Nakonec se smál jezdec Citroënu Sébastien Loeb a na své konto si připsal už 71. triumf v kariéře, ale fordy byly tentokrát opravdu těžkými soupeři.

Yves Matton – nový muž v čele Citroënu
Yves Matton byl 5. ledna 2012 jmenován šéfem týmu Citroën Racing, ve funkci nahradil Oliviera Quesnela. Pro Citroën je to choulostivá doba, francouzská značka se prozatím těší z úspěchů Sébastiena Loeba, jehož budoucnost se ale zdá být jasně definována.

Martin Prokop exkluzivně o Rally Akropolis

Sdílet

O autorovi

Komentáře