RALLY magazín 04 / 2018

Historie rally a závody historiků

Rally Vltava Historic 2018 – Vltavu ovládly Fordy
Druhé soutěži mistrovství Evropy HA v Klatovech dominovaly bývalé tovární Fordy Sierra RS Cosworth 4×4 španělského týmu Past Racing.

Rallye Praha Revival 2018
Rallye Praha Revival si hned od svého vzniku získala obrovskou oblibu mezi aktéry i fanoušky. Letošní již osmý ročník opět nabídl naplněné startovní pole vyšperkované jmény mnoha ikon nejrůznějších disciplín motoristického sportu, především pak automobilových soutěží.

Počátky Argentinské rally – Sprint v Andách
Prašné šotolinové horské cesty šplhající až do výšky přes 2000 metrů nad mořem, hluboké vodní brody a divoké scenérie. Nevyzpytatelné počasí místního podzimu, od spalujícího vedra přes hustou mlhu až po zasněžené úseky. K tomu statisíce horkokrevných jihoamerických fanoušků, kteří táboří celý víkend v pampě a čekají na své idoly. To je Argentinská rally, která figuruje v kalendáři mistrovství světa už od roku 1980.

Technika

Ford Sierra RS Cosworth 4×4 – Sapphire je po čtvrtstoletí zpět
Bitva dvou špičkových vozů španělského týmu Past Racing o vítězství na Historic Vltava Rallye připomněla snahu modrého oválu o úspěch ve skupině A na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Model Sierra RS Cosworth 4×4, zvaný Sapphire.

Logistika – Výbava pro zámoří zaplní tři kontejnery
Třikrát během této sezony vyrazí konvoj WRC pryč z Evropy. Zatímco zahraniční tovární týmy obsadí všechny soutěže, česká stáj Škoda Motorsport má v programu jen podniky v Mexiku a Argentině. Jak složité je nachystat auta pro tyto rally a co všechno musí tým zvládnout, o tom vypráví manažer týmu Pavel Hortek. Kulisu pro jeho povídání nabídlo letovisko Villa Carlos Paz, které je centrem Argentinské rally.

Rozhovory s jezdci, spolujezdci a osobnostmi

Petr Semerád přepsal historii
Petr Semerád patří k talentům rallyového sportu  v Čechách. Své kvality naplno prokázal i na Rally Vyškov, kde ovládl Pohár mládeže, třídu 6, a dokonce absolutní klasifikaci Rallysprint Série. Stal se tak nejmladším jezdcem, kterému se to podařilo.

Rudolf Kouřil „60“ – Na spolujezdeckém sedadle rozhodně nekončím
Rudolf Kouřil je známou postavou českého rallysportu, která se do všeobecného povědomí zapsala ve dvojí roli – ředitele a spolujezdce.

Reportáže, zajímavosti a pozvánky na rally

Rally Šumava Klatovy – V českém mistráku stále podle stejného scénáře
Tandem Jan Kopecký – Pavel Dresler zdárně navázal na valašské vítězství i na západě Čech a vůz Škoda Fabia R5 dovedl po osmnácté v řadě vítězně do cíle soutěže českého šampionátu.

Alexej Lukjaňuk boduje do MČR
Jak je možné, že se ve výsledcích MČR na Rally Šumava Klatovy objevil Rus Alexej Lukjaňuk?

Pozvánka Rallye Český Krumlov 2018
Mapa a časový harmonogram soutěže

RZ Malonty – Legenda s novou tváří, premiérově na hladkém povrchu
Malonty. Už při vyslovení názvu této příhraniční obce se mnoha jezdcům zvedne puls.

Rally Vyškov 2018 – Vyškovský reparát
Třetí absolutní vítězství Romana Odložilíka ve Vyškově. Tím vyrovnal dosavadní rekordní zápis tří vítězství Stanislava Chovance.

ČMPR: Rallye Hořovice 2018
Prvním závodem Českomoravského poháru rally (ČMPR) 2018 byla ve dnech 27.–28. dubna Rallye Hořovice. Absolutním vítězem se stala polská dvojice Janusz Lelek – „Bolek“ na Mitsubishi Lancer Evo IX.

ERC: Rally Islas Canarias 2018 – Ruská invaze pokračuje
Rus Alexej Lukjaňuk vyhrál potřetí za sebou specifickou asfaltovou soutěž na Kanárských ostrovech.

MSR: Rally Prešov 2018 – První duel pro Grzyba
Slovenský šampionát letos odstartoval až v Prešově. Při neúčasti obhájce titulu Valouška nabídl očekávanou bitvu mezi Grzegorzem Grzybem a Martinem Kočim.

WRC: Rally Argentina 2018 – Tänakův první letošní triumf
Ott Tänak zajistil stáji Toyota Gazoo Racing v Argentině první letošní světový vavřín. Během soutěže byl nejrychlejším pilotem ve startovním poli.

World RX

WRX 2018 – ESP + POR
Úřadující mistr světa v rallykrosu Johan Kristoffersson vyhrál oba úvodní závody světového šampionátu ve Španělsku a v Portugalsku.

Crosscountry

Qatar CC Rally 2018, Morocco Desert Challenge 2018

Sdílet

O autorovi

Komentáře