Nové číslo časopisu Rally míří do distribuční sítě. Více z obsahu v článku…

Pozvánka Rallye Český Krumlov, Rally Krkonoše (mapa + harmonogram)

Rallye Šumava Klatovy

Návrat Václava Pecha na výsluní

Jan Jelínek

Fabia mně ihned padla do ruky
Zlínský jezdec Jan Jelínek vyměnil po deseti letech produkční mitsubishi za speciál Škoda Fabia Super 2000 a na Rally Šumava Klatovy obsadil se spolujezdcem Petrem Machů čtvrté místo absolutně.

Stanislav Fošum

Otec Rallye Český Krumlov
Jméno Stanislava Fošuma není mezi současnými rallyeovými fandy až tak známé. Českobudějovický rodák, který od dětství žije v Českém Krumlově, nikdy neslavil mistrovské tituly ani nevyrážel pro vavříny za hranice republiky.

Stanislav Fošum - rozhovor

Jindřiška Žáková

Ze školních lavic do sedačky spolujezdce

Jindřiška Žáková

Rally Lužické hory

Premiéra Fiesty WRC a Kostkova suverenita

Tomáš Kostka

Na startu přelomové sezony
Tomáš Kostka minulý rok vlétl na naše tratě a i přesto, že většinu závodů neznal, nakonec vybojoval mistrovský titul v MČR ve sprintrally. Dravou jízdou a stylem "věnec, nebo kotrmelec" si brzy získal velké množství fanoušků okolo tratí. Nyní stojí před zlomovým rokem své kariéry…

Tomáš Kostka

22. Historic Rallye Vltava

Jensen zúročil loňské zkušenosti

Škoda 160 MTX

Když v roce 1983 skončila homologace legendární "stotřicítky", ocitli se naši špičkoví soutěžní jezdci bez konkurenceschopného vozu. K dispozici byla jen slabá Škoda 120 LS nebo ruské Lady. Agroteam Slušovice se pokusil vyřešit nemilou situaci radikálně. Objednal si v Metalexu stavbu prototypu Škoda Garde se zabudovaným motorem z Lady 1600. Bohužel se záhy ukázalo, že je to slepá ulička.

Škoda 160 RS MTX

Karel Kašpárek

Povoláním jezdec Agroteamu
Po čtvrtstoletí se za volant soutěžního vozu vrátil zakládající jezdec Agroteamu Slušovice Karel Kašpárek. Dvojnásobný mistr republiky startoval na Rallye Praha Revivalu s prototypem Škody 160 RS MTX. Největší úspěchy ovšem sbíral se "zděděným" kupátkem po Valouškovi. V rozhovoru nám dvaašedesátiletý valašský jezdec prozradil zajímavé zážitky ze své soutěžní kariéry, která je téměř celá spojena s legendárními Slušovicemi.

Sata Rallye Acores

Kopecký vs. Kubica 2:0

40 let MS

1982 – 1984 (4. díl)
Počátek osmdesátých let znamenal příchod nekompromisních speciálů legendární skupiny B, které postupně vytlačily dosavadní vozy skupiny 4. Revoluční projekt Audi Quattro s pohonem všech kol změnil scénu automobilových soutěží k nepoznání. Tým Audi Sport sbíral na šotolinových soutěžích jedno vítězství za druhým a mnoho nechybělo, aby Michéle Moutonová porazila všechny muže světa. Konkurenčním týmům trvalo pár let, než našly na německá quattra vlastní recept.

Rally Portugal + Argentina

Peugeot na Pikes Peaku

Fenomenální Sébastien Loeb našel novou výzvu. 30. června se pokusí vyhrát proslulý americký závod do vrchu Pikes Peak Hill Climb. K dispozici bude mít ultimativní speciál Peugeot 208 T16 PP o výkonu 875 koní. Loeb není prvním mistrem světa v rally, který se pokusí vyjet na vrchol proslulé hory nejrychleji. V seznamu vítězů už jsou zapsáni Röhrl, Vatanen, Blomqvist i Loebova krajanka Michéle Moutonová.

Sdílet

O autorovi

Komentáře