Nové číslo magazínu Rally míří do distribuční sítě.

Pozvánka Rally Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye
Rally Lužické hory
Rallysprint Kopná

Roman Kresta – Vybral jsem si své srdeční závody
Pětinásobný český šampion a loňský vicemistr Roman Kresta už sbírku podobných úspěchů jen těžko rozšíří. V sezoně 2013 se totiž objeví pouze na třech vybraných podnicích MMČR – v Českém Krumlově, na Bohemii a ve Zlíně na Barum rally.

Roman Kresta v magazinu Rally

Václav Pech jun. – Mini, rok druhý
Po 11 letech, kdy neopustili medailové pozice, přišel loni menší ústup ze slávy. Jak již ale ukázala úvodní soutěž v Rakousku, s mistrovskou dvojicí se letos znovu musí počítat coby s jedněmi z hlavních adeptů na zisk domácího titulu.

Petra Řiháková – Jablko nepadlo daleko od stromu

Petra Řiháková v RALLY

Testovací RZ Žiželice

Rally vrchovina – Dramatická bitva na bílé Vrchovině
Ani pět vyhraných zkoušek ze sedmi nestačilo druhým v pořadí Jakešovi s Novákem k celkovému vítězství. Penalizace všech posádek na prvních třech příčkách rozhodly o tom, že premiérová výhra putuje do Polska zásluhou dvojice Mariusz Malyszczycki – Jacek Rathe.

Adam Kobliha – Od amatérů do české špičky dvoukolek
Adam Kobliha loni v podstatě neměl ve třídě 9 konkurenci. Vůz Honda Civic VTI vedl od vítězství k vítězství. Čas jde však dál a mladý valašský jezdec míří do třídy 6, v sezoně ho uvidíme s vozem Citroën C2 R2 MAX.

Adam Kobliha rozhovor v Rally

Rally Islas Canarias – Jan Kopecký má hattrick
Jan Kopecký vyhrál se Škodou Fabia S2000 potřetí Rally Islas Canarias a zařadil se tak po bok španělských rekordmanů Carlose Sainze (5 vítězství) a Jesuse Purase (4). Pro českého jezdce je to už druhý letošní triumf v ME, díky němuž převzal vedení v tabulce. Největším hrdinou soutěže byl ovšem Polák Robert Kubica, který měl před svou havárií na Kopeckého více než minutový náskok.

Robert Kubica – Rally je největší výzvou mé kariéry!
Dění kolem bývalého pilota Formule 1 Roberta Kubici je nejsledovanější událostí úvodu letošní soutěžní sezony. Sympatický Polák se po těžké havárii naplno vrátil do motoristického sportu. Po dlouhé sérii testů okruhových speciálů dal přednost rally.

Styllex slaví jubileum – Osudové trojky košické stáje
Jeden z nejvýznamnějších slovenských týmu Styllex motorsport slaví třicet let svých aktivit. Na svém kontě má osm slovenských titulů i bezpočet úspěchů na zahraničních tratích.

John Haugland podpoří Martina Kočiho
Bývalý tovární jezdec Škody John Haugland bude poradcem slovenského týmu Styllex. Populární Nor bude asistovat světovým startům Martina Kočiho s vozem Ford Fiesta R2 v rámci juniorského šampionátu.

Vozy Škoda 70. let – Škoda 110 R, 180 / 200 RS, 130 RS
Vznik legendární Škody 130 RS šel dvěma směry. V minulém čísle jsme představili vývoj motoru zabudovaného do modelové řady sedanu Š100 – 120 S, jehož objem postupně vzrostl až na plných 1300 ccm. Přímým předchůdcem "stotřicítky" po stránce karoserie a podvozku však byly vozy vycházející ze sportovního kupé Š 110 R.

Historie vozů Škoda v Rally

40 let MS (3. díl: 1979 – 1981)
Přelom sedmdesátých a osmdesátých let byl ve znamení přechodného období. Soutěžní vozy klasické koncepce s dvoulitrovými motory a s pohonem zadní nápravy byly na vrcholu kariéry, ale začaly se objevovat první náznaky, že se blíží technická revoluce. Historickými mezníky bylo první vítězství Saabu 99 Turbo s přeplňovaným motorem a především nástup čtyřkolky Audi Quattro.

Sdílet

O autorovi

Komentáře