Historici

Hannu Mikkola / Safari 1987 – Oživlá historie
Na sklonku loňského roku, u příležitosti 2017 East African Safari Classic Rally, se do Afriky úspěšná kombinace (Hannu Mikkola) a unikátní vůz (Audi 200 Quattro) vrátila.

Pohled do historie rallykrosu
Je zima, účastníci WRX se připravují na novou sezonu, a tak je ideální čas nahlédnout do historie rallykrosu. Seriál WRX má za sebou čtyři sezony.


Technika

Mazda 323 GT­‑R – Nejlepší na sněhu
Výkon Simona Wagnera s historickou Mazdou 323 GT­‑R na znovuzrozené Jänner rally v Rakousku připomenul japonskou značku, která se ze soudobých rally téměř vytratila.

Volkswagen Polo GTI R5 – U VW letos vyprodáno!
Sezóna 2018 bude rokem kategorie R5. Na scéně se objeví tři nové speciály značek Citroën, Proton a Volkswagen. Největší zájem budí VW Polo GTI R5, i když se na soutěžních tratích objeví až ve druhé polovině roku. Všech 15 exemplářů, které má letos Volkswagen Motorsport v plánu nabídnout zákazníkům, je už beznadějně vyprodáno.


Rozhovory s jezdci, spolujezdci a osobnostmi

Leo Pavlík – Rozhodli jste se závodit, tak pojďme vyhrávat
Leo Pavlík i po své sedmdesátce žije aktivně a spíš než za sebe hledí do budoucna. Možná i proto, že jeho životní náplní je spolupráce s mladými sportovci.

Jiří Pertlíček + Mazda 323 na českých tratích
Hlavním strůjcem sportovních aktivit Mazdy na českých tratích byla plzeňská stáj Aspekta, jmenovitě Jiří Pertlíček.

Simon Wagner – Rakouský rychlík na českých tratích
Jedním z překvapení loňského českého šampionátu byly starty mladého Rakušana Simona Wagnera.

Daniel Zpěvák – „Jsem jezdcem, který jezdí pro lidi.“
Obec Žlutava nedaleko Otrokovic zná spousta fanoušků rally. A právě v této „vesničce“ žije Daniel Zpěvák, jenž v loňském roce vodil po českých tratích vůz Škoda Fabia Super 2000. Málo příznivců automobilových soutěží ale ví, že tento osmatřicetiletý jezdec začínal jako spolujezdec, navíc byl u zrodu úspěšné kariéry Jaromíra Tarabuse.

Michal Hrabánek – Obhajoba titulu WRC2 je naší prioritou
Škoda Motorsport navázala v roce 2017 na předchozí úspěchy. Její výsledky předčily všechna očekávání.

Martin Prokop – Nové výzvy
Dlouhá léta byl Martin Prokop jediným českým jezdcem pravidelně startujícím ve WRC. Před dvěma lety si však vyzkoušel Dakarskou rally za volantem Toyoty Hilux a byl uchvácen. Minulý rok startoval Martin společně s navigátorkou Ilkou Minorovou s vozem Ford Raptor stáje MP Sports a bylo z toho 11. místo, a tak měl před letošním startem o motivaci postaráno.

Martin Macík – „Už vím, kde leží peklo“

Tomáš Tomeček – Dobrodruh, sám v závodním kamionu
Tomáš Tomeček má za sebou patnáct účastí na Rallye Dakar a osm na Africa Eco Race. Dakar vyhrál, Afriku několikrát také, ale nejvýraznější zápis do historie dálkových rally se mu povedl teprve letos.


Reportáže ze závodů

Stopa pokračuje ve své tradici + Dámská stopa na „Stopě“
Populární amatérský závod Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka oslavil už 43. ročník.

East African Safari Classic Rally 2017 – Zasloužená plichta
Nejtěžší soutěž světa pro historické vozy opět potvrdila svoji pověst. Když během předposlední etapy Safari Classic Rally zapadla v blátě většina startovního pole včetně dosavadního lídra, pořadatelé šalamounsky rozhodli, že vítězové budou dva.

Rallye Monte Carlo 2018 – Vše při starém
Člověk si při pohledu do výsledkové listiny Rallye Monte Carlo 2018 mohl připadat, že se historie opakuje.

Rallye Dakar 2018 – „El Matador“ triumfoval na Dakaru
Podruhé v historii se dočkal vítězství na prestižní Rallye Dakar Španěl Carlos Sainz.

Africa Eco Race 2018 – Jubilejní …
Rok se s rokem sešel a populární Rallye Dakar oslavila čtyřicáté výročí. Její tradiční pouť do hlavního města Senegalu Dakaru ale v posledních letech supluje podnik s názvem Africa Eco Race. Jeho účastníci se letos vydali už k desátému putování po stopách dakarského zakladatele Thierryho Sabina.

Sdílet

O autorovi

Komentáře