Magazín Rally „vyráží“ už do své 14. sezony…

Jänner rallye – Tento způsob zimy zdál se poněkud nešťastným…
V teple freistadtské městské haly byla zahájena nová éra mistrovství starého kontinentu, podporovaná satelitní stanicí Eurosport. Seriály IRC a ERC se po letech tříštění sil spojily s cílem vytvořit konkurenceschopný šampionát, který nabídne zajímavé podmínky pro výrobce i soukromníky. O první ukázku nového formátu se postarala rakouská Jänner Rallye.

Martina Škardová – Milovnice pokeru míří k rallyovým hvězdám
Bronzová příčka absolutního pořadí loňského sprinterského šampionátu, okořeněná navíc prvenstvím ve třídě 2, definitivně stvrdila její pozici první dámy současné české rally.

Martin Búš – Od freestylu k rallysportu

Pavel Sibera – Nejhezčí pohled na rally je zpoza volantu soutěžního vozu
Během své sportovní kariéry, zasvěcené výhradně značce Škoda, dokázal být úspěšný s vozy tří naprosto odlišných koncepcí. Začínal s motorem za zády, vrchol zažil za volanty favoritů a felicií a po odchodu z továrního týmu byl rychlý i se "čtyřkolkou" kategorie WRC – Pavel Sibera, někdejší špičkový pilot, který před nedávnem oslavil své padesátiny.

titulka Rally 1/2013

Rally Liepäja-Ventspils – Ketomaa kraloval v Lotyšsku

Jaroslav Orsák o Evropě
Zatímco většina českých jezdců teprve čeká na jarní zahájení sezony, úřadující mistr třídy 3 Jaroslav Orsák absolvoval během jednoho měsíce tři zimní soutěže. V rámci svého letošního evropského tažení startovala posádka Orsák – Šmeidler s produkčním vozem Mitsubishi Lancer Evo 9 na obou úvodních soutěžích ME a v rámci přípravy navíc absolvovala mezinárodní soutěž v Litvě.

40 let MS – 1973 – 1975 (1. díl)
V letošním roce slaví čtyřicetileté jubileum vrcholný seriál mistrovství světa v rally. Čtyři dekády přinesly nespočet dramatických bitev továrních týmů i soukromých jezdců na horských asfaltových silnicích, kamenitých šotolinách, v bezedném africkém blátě i na švédském sněhu a ledu. Historie MS se začala psát v roce 1973 v Monte Carlu.

Rallye Monte Carlo 2013 – Loeb I., neporazitelný
"Byl to strašný závod, v takových podmínkách jsem nikdy nejel," pronesl ke svému sedmému triumfu na Monte Sébastien Loeb. Citroëny DS3 WRC obsadily čtyři místa v první pětici, mezi ně se vklínilo pouze debutující VW Polo R WRC se Sébastienem Ogierem.

Dakar 2013 – Stále rychlejší maraton
Už ve druhé polovině 80. let zapsali hlubokou stopu do dakarského písku také klasičtí soutěžáci. Legendární pouštní maraton se od té doby stal mnohým z nich příležitostí k prodloužení a zpestření aktivní kariéry. Tím spíš, že se podle slov jeho účastníků stává rok od roku rychlejším. Přesto letošní ročník opět patřil zkušeným matadorům dálkových soutěží.

Martin Kolomý – Chvíli jsem si myslel, že pro nás Dakar skončil
Na Dakaru 2013 obhájil Martin Kolomý pozici nejlepšího českého truckera, kterou si na nejslavnější maratonské soutěži světa vydobyl už o rok dříve. Bruntálský závodník atakoval stupně vítězů a po technických problémech ve druhé polovině rally skončil pátý.

Sdílet

O autorovi

Komentáře