Nové číslo časopisu Rally je na světě… Přináší závěr rallyové sezony. Nechybí Rally Klatovy a Vsetín. S českým týmem se vrací do Mexika na Carreru Panamericanu a partou Datsun Teamu odkrývá podobu letošní East African Safari rally. MS v rally pokračovalo podniky na Korsice a ve Španělsku…

Tomáš Kunc & Stanislav Kafka

Nemáme potřebu cokoli zásadně měnit
Na konci loňského roku sáhl Svaz rally k razantním změnám ve formátu českého rallysportu. Nyní máme za sebou kompletní sezonu, proto jsme se opět setkali s předsedou Svazu rally Tomášem Kuncem a předsedou Svazu závodů HA Stanislavem Kafkou…

Rally Klatovy

Nečekaným klatovským vítězem Trněný
Svaz rally nabídl pořádání náhradní soutěže za Rally Příbram do Klatov a tamní PAMK výzvu i přes šibeniční termín přijal. Asi to byl dobrý nápad.

RALLY 09 - Jan Dohnal

Jan Dohnal

Do příští sezóny hledím s optimismem!
Představení smolaře klatovské rally…

Rally Vsetín

Bisaha s Pížou premiérovými vítězi RSS
Loňští sprintoví králi Jaromír Tomaštík a Róbert Baran obhájili na domácí půdě vítězství z minulého ročníku, ještě větší radost však na cílové rampě propukla s příjezdem první „dvoukolky“.

RALLY 09 - Opel Adam Cup

XTG Opel ADAM Cup 2015

Josef Peták pohárovým vítězem
Až závěrečná soutěž sedmidílného kalendáře XTG Opel ADAM Cupu 2015 rozřešila tajenku pohárového vítěze. Tím se stala příbramská dvojice Josef Peták – Alena Benešová.

Josef Vojáček – Karel Voltner

Spřádáme plány udělat krok výše
Honda Civic VTi je na českých tratích nesmrtelná. Jejím kokpitem prošla řada současných šampionů a předních českých jezdců. Ke dvěma titulům ve třídě 9 v rámci seriálu sprintrally přivedla v letech 2013 a 2014 i tandem Josef Vojáček – Karel Voltner.

Podruhé na Carreře Panamericaně

Po loňském skvělém debutu s mottem „Po stopách Jaroslava Juhana“ se La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team vydal do Mexika podruhé, s vylepšenou technikou, kvalitnější přípravou a oprávněně vyššími ambicemi. Jenže dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Češi předvedli bojovný výkon a ukázali, že souboj se špičkou závodu zvládnou. Technických problémů si ale užili požehnaně…

RALLY 09 - Datsun Team na Safari Rally

Safari Classic 2015 před startem

Už jen pár dnů dělí českou posádku Ondřej Coufal – Roman Maděra od premiérového startu na proslulém africkém soutěžním maratonu East African Safari Classic Rally.

13. RallyLegend

Legendy dešti navzdory
Třináctý ročník svátku fanoušků rally provázelo nepříjemné deštivé počasí. Ani téměř 30 hodin trvající liják ale neodradil tisíce fanoušků od návštěvy rychlostních zkoušek. Těch zahraničních bylo nejvíc opět z České republiky. Tentokrát do San Marina dorazilo šest našich posádek v čele s Václavem Pechem, který si poprvé vyzkoušel Porsche 997 GT3.

RALLY 09 - Rallylegend San Marino

ERC

Rally Cyprus, Acropolis Rally

Emil Bergkvist

Nejrychlejší z juniorů
Německá verze Opel Adam Cupu má vynikající úroveň. To nejlépe dokládá fakt, že se na startu pravidelně schází takřka dvacítka mladých jezdců, kteří bojují o titul. Dramatičnost soubojů ještě umocňuje to, že zisk titulu je zároveň vstupenkou k účasti v juniorském mistrovství Evropy v továrním týmu Opelu. A právě díky této výhře jsme mohli letos na tratích ERC vídat Švéda Emila Bergkvista.

Tour de Corse

Francouzský vavřín obhájen
Návrat francouzské soutěže na středomořský ostrov Korsika nejlépe vyšel Jarimu-Mattimu Latvalovi, jenž v těžkých podmínkách dokázal zvítězit.

RallyRACC Catalunya Espaňa

Nečekané rozuzlení pro Mikkelsena
Stejný tým, stejný vůz, ale překvapivě jiný jezdec. V Katalánsku triumfoval Andreas Mikkelsen.

Andreas Mikkelsen

Korunní princ Volkswagenu
V roce 2007 to vypadalo, že to je další synek, který jen utrácí rodinné peníze a za pár let si na něj nikdo nevzpomene…

Martin Prokop

Francie & Španělsko
Český jezdec se v seriálu exkluzivních rozhovorů vrací k dalšímu startu v MS.

World RX by Monster Energy

Petter Solberg blízko obhajobě titulu
Před posledním závodem rallykrosového mistrovství světa v Argentině má nejblíže k titulu obhájce prvenství Petter Solberg.

RALLY 09 - MONSTER World RX

Sdílet

O autorovi

Komentáře