Sedmé číslo magazínu Rally míří do prodeje. Významný prostor opět dostaly historické vozy a jejich piloti. Reportáže z Gr. B Rallyelegenden v Saalfeldenu a německé Eifel Rally doplňuje exkluzivní rozhovor s bývalým testovacím jezdcem Audi Sport Walterem Mayerem. Pochopitelně nechybí předstartovní informace a reportáže k Barum Czech Rally Zlín 2015.

Preview BCRZ 2015

Česká špička před startem „Barumky“
Seznam přihlášených posádek 45. Barum Czech Rally Zlín obsahuje hned 22 dvojic s prioritami FIA či ERC 1. Mezi těmito jmény, která se řadí k hlavním adeptům na nejpřednější umístění, najdeme 12 českých posádek (až po uzávěrce se registroval Martin Hudec). Ty se pokusí bojovat jak s evropskou špičkou, tak i o body do domácího mistrovství. Před startem soutěže jsme dali slovo našim jezdcům, ostatně čtyři z posledních šesti ročníků ovládli právě čeští piloti.

RALLY 07 / 2015 - Barum rally preview

Barum Rally 2015

Pozvánka
Mapy a časový harmonogram nejvýznamnější domácí soutěže.

Vojtěch Štajf

Na Barumce chceme využít domácího prostředí
Vojtěch Štajf má na svém kontě zisk domácího produkčního titulu, dominoval i v hodnocení Evropské Trofeje. Jeho letošní výzvou je evropský šampionát a po šesti odjetých podnicích vévodí průběžné klasifikaci ERC2.

Orsák Rally Sport

Valašský soutěžní tým patří bezesporu k těm největším a nejvytíženějším na české scéně. Letos jeho služeb začali využívat také zahraniční jezdci Sepp Wiegand a Petter Kristiansen. O aktivitách týmu před vrcholem domácí sezony nás informoval Jaroslav Orsák.

RALLY 07 / 2015 - Orsak Rally Sport

Rally Vyškov
Rally Agropa Pačejov

Reportáže ze závodů.

Gr. B Rallyelegenden

Alpské panoráma
I když populárních rally legend neustále přibývá, rakouský Saalfelden si hned při své loňské premiéře vydobyl místo na výsluní. Hlavním mottem pořadatelů je pestrost startovního pole. Poněkud zavádějící název sice preferuje slavnou soutěžní skupinu B z poloviny osmdesátých let, ale na trati se objevilo také množství atraktivních vozů z nedávné minulosti i současná sportovní auta kategorie R-GT.

RALLY 07 / 2015 - Gr. B Rallyelegenden

Walter Mayer

Zpověď testovacího jezdce Audi
Dnes 67letý jezdec má velmi blízký vztah ke Zlínsku. Na slušovickém zkušebním polygonu byl v polovině osmdesátých let jako doma a při svém druhém startu na Barumce v roce 1992 dosáhl po ostrém souboji s Křečkem na stupně vítězů.

Eifel Rallye Festival

Návrat do historie
Během více než čtyřicetileté historie mistrovství světa se stalo pouze jednou, že se na startu sešlo těchto pět ikon rallysportu. Sandro Munari, Walter Röhrl, Hannu Mikkola, Stig Blomqvist a Timo Salonen se spolu střetli jen při britské RAC Rally 1977. Při pátém ročníku Eifel Rallye Festivalu se všichni setkali znovu. A zavzpomínali na Björna Waldegaarda, který tehdy soutěž vyhrál a určitě by také přijal pozvání německých pořadatelů.

VI. Rally Estonia

Estonské letecké dny

RALLY 07 / 2015 - Cathy Derousseaux

Cathy Derousseaux

Ve šlépějích svého kmotra
Francouzská navigátorka zavítala loni poprvé na Barum Czech Rally Zlín. Letos se usměvavá blondýnka vrací…

Neste Oil Rally Finland

Třetí domácí vavřín pro Latvalu
Jari-Matti Latvala se na tratích domácí Neste Oil Rally Finland letos konečně „našel“ a potřetí v historii zvítězil na tomto prestižním klání.

Předpisy WRC 2017

FIA při červencovém zasedání schválila nové technické předpisy pro kategorii World Rally Cars od sezony 2017.

RALLY 07 / 2015 - Lysevegen

Lysevegen „zábavou“ pro Svindala a Mikkelsena

Když si zadáte do internetového vyhledávače cestu Lysevegen v Norsku, brzy zjistíte, že patří mezi nejnebezpečnější úseky silnic na světě, ale také nabízí působivou scenérii. A právě zde se začátkem června potkali světoznámý norský lyžař Aksel Lund Svindal a tovární jezdec Volkswagenu, jeho krajan Andreas Mikkelsen.

World RX 2015

Petter Solberg dále hájí první příčku
Norský jezdec Petter Solberg pokračuje ve stabilních výkonech a zůstává na první příčce průběžného pořadí MS v rallykrosu.

RALLY 07 / 2015 - World RX 2015

Sdílet

O autorovi

Komentáře