Také před Rallye Český Krumlov vychází nové číslo magazínu RALLY…

Rally Šumava Klatovy / Historic Vltava Rallye

Letošní poslední dubnový víkend v Klatovech byl skutečným svátkem rallysportu.

Fabia mánie

Ještě loni se zdálo, že se český soutěžní vůz Škoda Fabia R5 bude na domácích tratích objevovat pouze v designu továrního týmu Škoda Motorsport. Soukromníci spíše preferovali konkurenční fiestu. Zimní přestávka však poměr sil zcela jednoznačně převážila na stranu mladoboleslavské "er pětky". Při Rally Šumava Klatovy se postavilo na start osm vozů Škoda Fabia R5, sedm z nich s českým zázemím.

RALLY 04 - Ballek vs. Zabloudil

Premiéra historických Subaru Impreza 555 na Vltavě

Před dvěma lety v seriálu historiků kraloval Jiří Kalista se Subaru Legacy RS. Letos se v jeho stopách pokoušejí pokračovat hned dva následovníci. Filip Ballek a Štěpán Zabloudil představili v Klatovech nově postavené historické vozy Subaru Impreza 555 pro třídu 5 Klasik. Oba provázely technické problémy, ale zatímco Ballek zvítězil, Zabloudil musel se zablokovanou převodovkou odstoupit. Nakolik jsou jejich vozy, přístup a očekávání podobné, můžete posoudit z následujících rozhovorů.

Rally Vyškov – Bláto v hlavní roli

Na začátku roku působila vyškovská rally jako jedna z mnoha. Pasivní přístup organizátorů ve spojení s postavením v kalendáři mezi Šumavou a Českým Krumlovem příliš nenahrával zajímavé jezdecké účasti. Konstelace hvězd však byla hanácké soutěži nakloněna…

RALLY 04 - Veronika Římalová rozhovor

Veronika Římalová

Babička sice umírá strachy, ale není závod, na který by mi neposlala závodní básničku… Pozvánka do Českého Krumlova Celková mapa a časové harmonogramy českokrumlovského závodu.

Info k New Energies Rallye Český Krumlov.

ERC – Rally Akropolis

Mladoboleslavským vozům se podařilo zcela deklasovat konkurenční Fiesty R5, když obsadily první čtyři příčky.

RALLY 04 - Toyota MR2 Gr. S

Toyota MR2 – Černý přízrak

Jednou z největších atrakcí letošního ročníku Gr. B Rallyelegenden v rakouském Saalfeldenu bude přehlídka prototypů soutěžních speciálů skupiny S, která se nikdy nerealizovala. K vidění bude i černý prototyp Toyoty MR 2.

Vzpomínka na Attilu Ferjáncze (12. 7. 1946 – 23. 4. 2016)

RALLY 04 - Henri Toivonen crash story

Henri & Harri Toivonen

Nehoda Henriho nás zastihla při Velšské rally Jak na svého bratra dnes vzpomíná Harri, jenž je svým způsobem i v dnešní době stále aktivní ve světovém šampionátu…

WRC – Rally Argentina

Nervy drásající finále Volkswagen byl poražen. V Argentině byl německý tým překonán Haydenem Paddonem.

RALLY 04 - Hayden Paddon rozhovor

Hayden Paddon – Kiwi se dočkal…

Když na začátku letošní sezóny proběhlo tiskem krátké prohlášení o tom, že tým Hyundai Motorsport nebude mít pro letošní rok jasně danou jedničku, málokdo očekával, že se velmi rychle stane pomyslným lídrem ten nejméně zkušený – Hayden Paddon.

Miikka Anttila – Auta byla vždy mou vášní

Miikka Anttila působí nenápadným dojmem, avšak se svými 171 starty je vůbec nejzkušenějším závodníkem v celém startovním poli mistrovství světa. V začátcích své kariéry navigoval celou řadu známých jezdců, jakými jsou například Hirvonen, Tuohino nebo Katajamäki, ale až s Jarim-Mattim Latvalou vytvořil nerozlučnou dvojici.

Sdílet

O autorovi

Komentáře