Po měsíci je v distribuci nové číslo specializovaného magazínu Rally.

Preview MČR 2015

Co přinese na domácí tratě malá revoluce v národních řádech, ohlášená Svazem rally na podzim loňského roku, to se dozvíme v praxi již za pár týdnů.

Valašská rally 2015

Pozvánka
Mapy a časový harmonogram Rocksteel Valašské rally 2015

RALLY 02/2015 - Barbora Holická

Barbora Holická

Jít si za svým snem
Jak se říká, sny jsou od toho, aby se plnily. Nebo se o to máte alespoň pokusit. Ale kdo z nás může říct, že si plní svůj velký sen? Po seznámení s věčně rozesmátou mladou slečnou Barborou Holickou můžu říct, že právě ona to úspěšně zkouší.

Viktor Wagner

Přestupu z motokár do rally nelituji!
Viktor Wagner zazářil začátkem tisíciletí na tratích rychlostních zkoušek jako kometa. Ale stejně rychle, jak zazářil, se však z rallyového výsluní vytratil. Start na Šumavě v roce 2005 byl jeho dosud posledním podnikem.

Rallye Praha Revival 2015

Další dostaveníčko legend

RALLY 02/2015 - Rallye Praha Revival

Czech National Datsun Rally Team

Příprava na Safari rally? Na zamrzlém jezeře!
Ondřej Coufal, který loni úspěšně startoval s historickým Datsunem 240 Z na maratonu Sydney – Londýn, se letos zúčastní proslulé East African Safari Classic Rally v Keňi. V rámci přípravy absolvoval zimní rally školu, kterou v Norsku pořádá už 25. rokem bývalý tovární jezdec Škody John Haugland. Zajímalo nás, jak taková rally škola jízdy na sněhu a ledu probíhá.

RALLY 02/2015 - Czech National Datsun Rally Team

RC rally (1. díl)

Stýská se vám po dobách, kdy soutěžní auta jezdila divákům přes špičky bot? Tak to se vám bude líbit na RC rally. Speciály, které tam uvidíte, jsou sice desetkrát menší než ty skutečné, ale na druhou stranu – kde jinde spatříte pohromadě historická quattra, delty nebo abarthy společně s nejnovějšími WRC? A vůbec – proč se jen dívat? Přijďte si zazávodit!

Antonín Tlusťák

Nejvíce mi chybí Antibes a Mille Miglia
Zádveřického jezdce jsme se zeptali na pocity z úvodu šampionátu ERC.

JERC mozaika

Sport Racing Technologies
Lotyšský tým Sport Racing Technologies (SRT) se po krátké přestávce opět vrací do kolotoče mistrovství Evropy.

RALLY 02/2015 - SRT

Slovensko před startem

Po mírné stagnaci startovního pole v loňské sezoně se slovenská federace SAMŠ uchýlila k překvapivému kroku.

Aston Martin V8 Vantage R-GT

Plnokrevník na ledě
Vzpomínáte na scénu z bondovky ´Dnes neumírej´, jak stříbrný Aston Martin Agenta 007 doslova letí po ledové pláni? Tento film možná inspiroval majitele renomované firmy MAT na úpravy a renovaci vysokokarátových sportovních vozů Kariho Mäkelu, aby se s čerstvě homologovaným Astonem V8 Vantage R-GT zúčastnil Arctic Rally za polárním kruhem.

RALLY 02/2015 - Makela Auto Tuning

Loebova dekáda (2. díl)

Pokračujeme v ohlédnutí za historií MS (2006 – 2008)

WRC 2015

15. Guanajuato Mexico Rally 2015

Volkswagen Polo R WRC 2015 – POLOevoluce
Jedním ze dvou týmů, které startují od začátku sezony s nově homologovaným vozem, je Volkswagen Motorsport. Nové Polo R WRC 2015 má letos tmavě modrý agresivní design, nový motor i systém řazení, ale od svého nadmíru úspěšného předchůdce se příliš neliší. A podle očekávání v rukou Ogiera stále vyhrává.

Martin Prokop – Mexiko v otázkách…

Nicolás Fuchs – Jihoamerický světoběžník
Světový šampionát a dlouhé hodiny strávené v letadlech, to je realita, která platí i pro světového produkčního šampiona 2013 Nicoláse Fuchse. Tento Peruánec bude i letos aktivní v seriálu WRC2, když po vybraných světových tratích bude vodit vůz Ford Fiesta R5 z dílen britského M-Sportu. V Mexiku se jednalo o vůz s výrobním číslem 100, který M-Sport oficiálně představil v polovině ledna na mezinárodní výstavě Autosport v Londýně.

Toyota se vrací – Toyota Yaris WRC
Toyota Yaris World Rally Car bude novou soutěžáckou zbraní japonské značky. Ta 30. ledna 2015 oznámila ambice se v sezoně 2017 vrátit do seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Toyota tento seriál opustila v roce 1999, když se rozhodla nasměrovat své další aktivity do Formule 1 a následně se zabydlela ve vytrvalostních závodech sportovních prototypů.

RALLY 02/2015 - Toyota Yaris WRC

Sdílet

O autorovi

Komentáře