MINI si připsalo druhý triumf. Po vítězství na Rally Adriatico, vybojoval zlato také offroad speciál MINI All4 Racing týmu Monster Energy X-raid.

Historický úspěch má na svědomí Stéphane Peterhansel se spolujezdcem Jean-Paulem Cottretem. V rámci pětidenní Abu Dhabi Deserrt Challenge zvítězili před týmovým kolegou a zároveň obhájcem loňského prvenství, Leonidem Novitskiym startujícím s BMW X3CC. Skvělý výsledek umocňuje fakt, že MINI zvítězilo necelé tři měsíce od premiéry na Rally Dakar. Souboj o první místo rozhodl Peterhansel třemi nejrychlejšími časy z celkového počtu 5 etap.

"Stephane ve spojení s MINI ukázal vysoký poteciál a obrovskou sílu," komentoval týmový boss Sven Quandt."Přestože dvakrát zastavil, nezaznamenali jsme sebemenší technické potíže. Leonid rovněž prokázal skvělou formu. A chytrou jízdou kontroloval umístění, zaručující body do hodnocení šampionátu."

Druhé místo znamenalo dostatečný příděl bodů v hodnocení FIA World Cup for Cross Country rallyies, aby si Novitskiy se spolujezdcem Schulzem upevnili vedení v průběžné klasifikaci jezdců.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře