Vše začalo už v roce 2007, kdy jsme se rozhodli, že opustíme zlínský rc rally šampionát – Intercup.

V roce 2008 se již uskutečnil testovací nultý ročník, kdy se hledaly nové lokality pro pořádání závodů a taky se zjišťoval zájem lidí.

Vše nakonec dopadlo dobře a v roce 2009 se rozjel regulérní 1. ročník RC RALLY ZEDART.

Počet závodů se ustálil na 8 za rok, protože pořadatelé se nechtějí termínově křížit s ostatními rc závody v okolí. Každý závod má pět až šest rychlostních testů – RZ – to podle možnosti lokality, počasí a počtu startujících. Vše je podřízeno tomu, aby se startovalo odpoledne a závodilo se do večerních hodin.

Došlo taky k rozdělení startujících do jednotlivých kategorií: Junior – mládež do 13 let – starší už jezdí dost rychle 2WD – dvokolkáři – pohon jedné nápravy 4WD – čtyřkolky – modely s pohonem všech kol.

servis


Letos se jede již 3. ročník "našeho malého RC mistráku", říká jeden ze zakladatelů tohoto šampionátu, Zbyněk Mikl.

1. letošním závodem byl – 11. LUKOVSKÝ RALLYSPRINT 2011 (09/04/2011)

"Je to závod s velkou tradicí, neboť jsem jej pořádal 10 let pro Intercup," připomíná Zbyněk Mikl a pokračuje…

Jede se v okolí Kulturního domu v Lukově.
Na start se postavilo 37 závodníků (5 juniorů, 9 dvoukolek a 23 zbývajících – čtyřkolek).
Na závodníky čekala trať se šesti RZ na rozmanitých površích – asfalt, beton, šotolina a dlažební kostky. Po závodech, které proběhly (snad) ve vší spokojenosti – jsme se sešli na slavnostní vyhlášení výsledků.Závod vyhrál loňský vícemistr – Tomáš Lysák s časem 6:35,3 a zároveň vyhrál i kategorii 4WD. Druhý byl – Kamil Sedláček (vítěz kategorie 2WD) s časem 7:06,6 a třetí další dvoukolkář Jiří Pavlík s časem 7:15,1 Nejlepší Junior – David Sedláček – byl celkově dvanáctý s časem 7:52,9

subaru

2) závod – 3. LV_Pekárna – Rally Mysločovice 2011 ( 30/04/2011)

Již rozjeté závody (postavená trať, první RZ v plném proudu) nám překazil silný déšť – prý místní přeháňka … 😀 Takže jsme byli nuceni závody zrušit – a přesuneme je na jiný termín.
(přece nevyhodíme ceny a poháry pro vítěze … ),
zavtipkoval Zbyněk Mikl.

servis

2. závod tedy byl – 2. RC SPACE Rally Sazovice 2011 (21/05/2011)

Závody se konají díky vstřícnosti místní starostky, která nám umožňuje použít pozemek (areál) obce. Na start se přihlásilo 26 závodníků (5 juniorů, 8 dvoukolek a 13 čtyřkolek).
S tratí (byla postavena na zámkové dležbě, hrubém asfaltu a betonovém chodníku), která čítala šest RZ si nejlíp poradil – opět Tomáš Lysák s časem 12:03,8 před druhým Jožkou Pekařem (čas
12:17,8) a třetím Kamilem Sedláčkem (čas 12:47,1 – vítěz dvoukolek) Nejlepší Junior – David Sedláček dojel na devátém místě s časem 14:10,0. I na těchto závodech nás zkropil mírný deštík – asi již jako pravidelné zpestření – ale odhodlání startujících to tentokrát nezlomilo.

Tolik nám prozradil promotér RC mistrovství, Zbyněk Mikl k probíhající sezoně. V nejbližší době přineseme rozhovor s tímto zapáleným člověkem do RC závodů. Vaše dotazy na něj můžete posílat na email: info@rallylife.cz. Do předmětu prosím napiště ZEDART.

Dalším závodem je 4. Vlčkovský ZedArt Sprint 2011 (4. června 2011), kam můžete přijet podpořit soutěžící a prohlednout si krásné modely na vysílačku. Přinejmenším tím nasbíráte kredit u manželky výletem s dětma.


Zvětšit mapu

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře