Po letošním desátém triumfu na Dakaru Stéphane Peterhansel dlouho zvažoval, jak dál…

Nakonec se v těchto dnech definitivně domluvil na pokračování spolupráce s navigátorem Jean-Paulem Cottretem v barvách Monster Energy X-raid Team. 46letý pilot tak bude za volantem Mini All4 Racing obhajovat dakarský triumf.

Peterhansel zahájil spolupráci s německým týmem při Baja Spain 2009 s vozem BMW X3 CC. V roce 2011 získal pro speciál MINI ALL4 Racing premiérový triumf při Abu Dhabi Desert Challenge.

2013 Dakar Rally bude pátým ročníkem na americkém kontinentu, odstartuje 5. ledna v hlavním městě Peru Limě. Cíl závodu bude 20. ledna chilském Santiagu.

"Opravdu jsem zvažoval, zda mám po desátém triumfu pokračovat nebo profesionální kariéru nadobro ukončit. Ale získat pro tým Monster Energy X-raid první vítězství bylo něco emotivního, co hrálo při dalším rozhodování svou roli. Navíc mi stále nechybí motivace, proto nebudu na Dakaru 2013 chybět,"
uvedl Peterhansel.

"Jsme nadšeni rozhodnutí Stéphana pokračovat v našem týmu. Nyní nás čeká hodně tvrdé práce, abychom se mohli radovat na Dakaru 2013 stejně jako při letošním ročníku," poznamenal manažer týmu Monster Energy X-raid Sven Quandt.

Peterhansel - Cottret  MINI

Sdílet

O autorovi

Komentáře