Ve věku 61 let zemřel kvůli selhání srdce jezdec Paolo Alesandrini. Se svým bratrem Alessandrem tvořili nerozlučnou dvojici, se svou lancií se objevili i na startu Rally Bohemia 1989 (3. místo).

Alesandrini a Lancia

Paolo Alessandrini (narozen 11. listopadu 1950) se začal objevovat v MS v osmdesátých letech, nejprve s vozem Peugeot 205 T16 a Lancia Delta S4, posléze s nejrůznějšími evolucemi speciálů Lancia Delta skupiny A.

Paolo Alessandrini

Z jeho kariéry zavzpomínejme na dva momenty. Nejprve na start v USA při Olympus Rally 1988 ve státě Washington, kde bratři Alesandriniové zvítězili v úvodní rychlostní zkošuce soutěže, speciálce v ulicích města Tacoma. V ten moment ho kamarádi žertem požádali, aby skončil s kariérou. V tento okamžik by totiž platilo, že skončil na samém vrcholu… Nakonec obsadili 5. místo absolutně.

Alessandrini
Paolo to samozřejmě neudělal, s bratrem ve stejném roce založili team ART. Paolo například získal třetí příčku absolutně na kultovním závodě do vrchu Pikes Peak, v roce 1991 dovedli Piera Liattiho k evropskému titulu.

Další vášní bratrů bylo letectví. V návaznosti na leteckou kariéru otce, kapitána Itala Alessandriniho, založili společnost na výrobu motorů Modena Avio Engines – MAE.

Sdílet

O autorovi

Komentáře