Lídr WRC Sébastien Ogier a pilot DTM Mattias Ekström si navzájem vyzkoušeli svá sportovní „nářadí“.

"Fantastické, ale příliš krátké," tak komentoval Sébastien Ogier svou jízdu ve voze Red Bull Audi RS 5 DTM na okruhu Nürburgring (3,629 km).

Francouzská hvězda si na německý okruh odskočila před nadcházející ADAC Rallye Deutschland, kde bude patřit ke žhavým kandidátům na prvenství.

Za pomoci instrukcí Mattiase Ekströma odjel pět okruhů. "A na použitých gumách to vůbec nebylo pomalé," chválil továrního jezdce VW švédský okruhový pilot.

"Přirozeně jsem v tak krátké jízdě nemohl jet zcela na limitu, zejména velký respekt jsem měl z brzd," popsal Ogier. "Určitě bych rád v budoucnu absolvoval kompletní test Audi RS 5 DTM. Je to fantastický speciál."

Mattias Ekström a Sébastien Ogier

Ogier se před začátkem seznamovacích jízd Německé rally zúčastní víkendového závodu na Nürburgringu v Audi Sport Teamu Abt Sportsline.

Stejnou možnost ale dostal i Mattias Ekström, jenž usedl do Volkswagenu Polo R WRC. Dvojnásobný DTM šampion otestoval vůz na blízkých komunikacích v okolí Nürburgringu. "Samozřejmě to byla obrovská zkušenost," uvedl Ekström.

"Nyní jsem stoprocentně koncentrovaný na WRC a chci se stát mistrem světa. Ale dovedu si představit, že někdy po skončení soutěžácké kariéry usednu do vozu DTM. Skutečně jsem si to užil a určitě budu rád, pokud se zase někdy pár kol svezu," uzavřel Ogier.

Sdílet

O autorovi

Komentáře