Zajímavě se vyvinula situace na „jezdeckém trhu“ před startem sezony 2014.

Jako první oznámil svou sestavu Citroën Racing, jenž "propustil" Hirvonena a Sorda, naopak příležitost v nadcházejícím roce dostane "mladá krev". Dvojice Kris Meeke – Paul Nagle a Mads Östberg – Jonas Andersson. Toto bude nové složení Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu v sezoně 2014.

Sportovním náčiním osminásobného šampiona ve značkách zůstává Citroën DS3 WRC.

"Je to neuvěřitelná šance," pronesl spokojený Kris Meeke. "Byl jsem v posledních sezonách Citroënu nablízku a nyní mám štěstí, že s nimi budu moci úzce spolupracovat. S týmem, který má mnoho zkušeností a titulů."

26letý Mads Östberg má na svém kontě už 65 světových startů, sedmkrát se dostal na podium, jediné prvenství získal v Portugalsku 2012. Určitě nemusí být v nadcházející sezoně bez šancí…

"Tvrdě jsem pracoval na tom stát se oficiálním továrním jezdce a to se my nyní plní," objasnil Östberg.

Třetí jezdec stáje Citroën Khalid Al Qassimi se v příštím roce objeví na vybraných podnicích (Sweden, Portugal, Italy a Spain), jinak bude jeho prioritou účast v Middle East rally Championship.

Meeke - Nagle  Citroën Racing 2014

Ani Hyundai Motorsport s představením nového týmu dlouho neotálel. Nový subjekt na světových tratích ponese oficiálně název Hyundai Shell World Rally Team a vedle jedničky Thierryho Neuvilla se v jeho barvách ve druhém voze střídavě objeví Dani Sordo (Monte Carlo), Juho Hänninen (Sweden) a Chris Atkinson (zatím potvrzena Rally Australia).

Hyundai i20 WRC   2014

"Shell je potěšen návratem do MS společně s Hyundaiem," optimisticky uvedl marketingový viceprezident společnosti Shell Colin Abraham.

"Bude to zodpovědnost vést tým v jeho premiérové sezoně. Ale už se těším na Monte Carlo," říká Thierry Neuville.

Juho Hänninen doplňuje: "Hyundai i20 WRC jsem poprvé pilotoval v květnu, s týmem jsem se dobře sžil a odměnou mi bude start ve Švédsku."

Dani Sordo: "Budu moci u Hyundaie uplatnit svou dlouholeté zkušenosti a věřím, že debut při Rallye Monte-Carlo zvládneme výborně."

"Byl jsem potěšen nabídkou na testování i20 WRC. A nyní je senzační zprávou, že tento vůz budu pilotovat na domácím závodě v Austrálii," směje se Chris Atkinson.

Chris Atkinson

Sdílet

O autorovi

Komentáře