Holanďan Kevin Abbring a jeho belgická spolujezdkyně Lara Vanneste se stali vítězi Rallye Monte Carlo mezi vozy kategorie S2000.

V závodě plném dramatických situací Kevin Abbring a Lara Vanneste poskočili do čela až čtvrtý den 80. Rally Monte Carlo, kdy se zastavil proton Švéda PG. Anderssona.

23letý Holanďan dostal od VW Motorsportu při RMC druhou šanci. Poprvé se představil v listopadu 2011 ve Walesu, nyní dovedl vůz Škoda Fabia S2000 po 1772 km a 18 RZ vítězně před monacký knížecí palác. Abbring si dal ten nejlepší dárek ke svým 23. narozeninám, které oslavil v pátek.

"Jsem maximálně spokojen. Vyhrát na Monte je vždy nepopsatelné. Já i Lara jsme na tento výsledek hrdí," uvedl Kevin. "Zlešovali jsme se každým odjetým kilometrem, navíc plnili týmové instrukce. Za podporu patří všem členům týmu velké poděkování," doplnil.

"Kevin podal solidní výkon a společně s Larou dokladoval svůj talent. To je věc, proč jsme se ho rozhodli podpořit jako jezdce v rámci projektu VW Junior," reagoval šéf Volkswagen Motorsportu Kris Nissen.

Abbring - Vanneste

Nissen reagoval i na výkon Sébastien Ogiera. "Jeho rychlost na úvodních zkouškách byla neskutečná. Potvrdilo se, že máme smlouvu se skvělým jezdcem. To je pozitivní zpráva, a tak od něj můžeme čekat řadu výborných výsledků i na dalších podnicích WRC."

Sébastien Ogier se podruhé v barvách VW představí při Švédské rally (9. – 12. února). Jeho týmovým kolegou bude na specifickém závodě Nor Andreas Mikkelsen.

"Nepříjemné podmínky v úvodu závodu nám nahrály, neboť se smazaly rozdíly mezi S2000 a WRC. Věřím, že budeme v podobném duchu pokračovat i ve Švédsku," řekl 28letý Francouz.

Jeho Škoda Fabia S2000 opustila trať testu Lamastre – Gilhoc – Alboussiére v rychlosti 160 km/h. "Určitě to byla největší nehoda mé kariéry. Měli jsme štěstí, že to nedopadlo mnohem hůře," přiznal Ogier.

Sdílet

O autorovi

Komentáře