MINI John Cooper Works S2000 – poslední milník před světovou premiérou na Sardinii. „Předskokan“ plnokrevného MINI John Cooper Works WRC, kterého osedlají Daniel Oliveira a Armindo Araujo.

Včera představilo MINI na autosalonu v Ženevě verzi John Cooper Works S2000, který je jakýmsi předkrmem před hlavním chodem. Tím bude Italská rally ve dnech 5. – 8. května, na které se představí v premiéře MINI WRC Team s jezdci Danim Sordem (ES) a Krisem Meekem (GB). MINI také potvrdilo další plánované podniky WRC. Nováček s podporou Prodrive by se měl v průběhu roku představit ještě ve Finsku, Německu, Francii, Španělsko a Velké Británii. Privátní týmy odstartují s verzí Super 2000 už na konci března na Rally Portugal.

Nová pravidla FIA vyrovnávají rozdíly mezi soukromými a továrními týmy. Převedeno do praxe, v rámci Portugalské rally nasazuje Brazil World Rally Team Daniela Oliveiru, zatímco v barvách Motorsport Italia odstartuje úřadující mistr PCWRC Armindo Araujo. Oba s vozem MINI John Cooper Works S2000. Následně Oliveira s Araujem při oficiální premiéře na Italské rally "přesednou" do ostrého MINI John Cooper Works WRC. Prodrive momentálně dokončuje 12 speciálů, určených pro zákazníky v Evropě.

Rozdíly mezi specifikacemi MINI S2000 a WRC jsou minimální a daly by se rozdělit do tří oblastí. Z pohledu aerodynamiky disponuje WRC větším zadním křídlem a ohledem na lepší odpor vzduchu optimalizovanou přední částí vozu. Pro asfaltové rally bude MINI WRC vybaveno vpředu vodou chlazenými brzdami. MINI John Cooper Works WRC bude také osazen speciálními bočními okny z ultra lehkého plastu.

Obě verze bude shodně pohánět přeplňovaný motor 1.6l, který ze sériové verze upravil do soutěžní podoby BMW Motorsport. Stejný motor například tepe v BMW 320 TC závodícím ve FIA World Touring Car Championship.

FIA WRC kalendář 2011 s plánovanými starty MINI WRC Teamu

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

⇥⇥

10. -13. února Rally Sweden
3. – 6. března Rally Mexico
24. – 27. března Rally Portugal
14. – 16. dubna Rally Jordan
5. – 8. května Rally Italy*
26. – 29. května Rally Argentina
16. – 19. června Rally Greece
28. – 31. července Rally Finland*
18. – 21. srpna Rally Germany*
8. – 11. září Rally Australia
29. září – 2. října Rally France*
20. – 23. října Rally Spain*
10. – 13. listopadu Rally GB*

* plánované starty MINI WRC Teamu

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře