Andreas Mikkelsen a tým Škoda UK míří za obhajobou titulu v IRC. I přes slabší bodový zisk ve Zlíně se zdá být vše rozhodnuto.

Proto vedení týmu společně s Andreasem Mikkelsenem mění plány pro nejbližší závody. Tým se určitě neobjeví na nadcházejících dvou podnicích – Prime Yalta Rally na Ukrajině a Sliven Rally v Bulharsku.

Bohužel nejistý je prozatím i start úřadujícího šampiona IRC na posledních dvou závodech v San Remu v Itálii a při Cyprus Rally (dvojnásobný zápočet bodů).

Tým bude prozatím monitorovat další vývoj šampionátu a podle případného zisku konkurence fabii s Mikkelsenem nasadí. Termín závodu na Ukrajině se shodoval s Britskou rally, kde však tým VW Motorsport nominoval Kevina Abbringa.

Starty Mikkelsena rovněž budou souviset s kalendářem Škody Motorsport, který je prozatím nejistý. Jan Kopecký už má jistotu domácího titulu, z evropského triumfu se raduje Juho Hänninen. Pokud by Andreas Mikkelsen získal titul v IRC, ve hře je i Hayden Paddon s další fabií, kterému patří průběžná druhá příčka v SWRC. Škoda by tak letos dosáhla na čtyři tituly.

Mikkelsen - Floene  Barum rally 2012

Sdílet

O autorovi

Komentáře