Team ProDakar F1 Racing Energy Drink oznámil návrat Alistera McRae na Rally Dakar v roce 2012.

Alister Mc Rae se na trať Rally Dakar vrací po tříleté přestávce, kterou trávil aktivitami s Protonem v soutěžích Asijsko-pacifického šampionátu v rally. Nyní se připravuje na svůj druhý start v tomto jihoamerickém maratonu.

Skotský jezdec vyrazí na trať se startovním číslem 328 na dveřích, v nejnovější specifikaci vozu McRae Enduro 4×4 ve třídě T1 FIA, s třílitrovým turbodieselem. Vývoj proběhnul především na podvozku a hnací soustavě. Navigátorem by měl být Holanďan Michel de Groot.

 

S číslem 377 pojede šéf týmu Racing Team ProDakar F1 Energy Drink Chris Leyds, který bude řídit další vůz z dílny McRae. Spolu s navigátorem Thomasem de Boisem mají dohromady 16 let zkušeností s Dakarem.

Na třetím voze McRae Enduro 4×4 si odbude svou dakarskou premiéru nadějná Němka Stephany Manns, která bude jednou z jedenácti žen v soutěži. Spolujezdcem jí bude zkušený dakarský motocyklista Gerard List.

Posledním vozem v týmu bude buggy McRae, pilotovaná Timem Coronelem (st. č. 347), který obhajuje loňské vítězství v kategorii monopostů (jezdec bez navigátora).

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře